loading
close
SON DAKİKALAR

10. Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri sahipleriyle buluşuyor

10. Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri sahipleriyle buluşuyor
Tarih: 16.05.2020 - 10:09
Kategori: Kültür & Sanat

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 2010 yılından bu yana her yıl, Türkan Saylan’ın ölüm yıl dönümünde, adını ve anlayışını yaşatmak için sanat ve bilim ödülleri veriyor.

Türkan Saylan 10. Sanat ve Bilim Ödülleri sahipleri belli oldu. Ödül sahpleri ve programına ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Sanat Ödülü: Prof. Dr. Ayşe Yüksel (ÇYDD Adına, Genel Başkan) Turhan Günay (Seçici Kurul Başkanı), Sezer Ateş Ayvaz, Nursel Duruel, Emine Birsen Ferahlı, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Ayşe Sarısayın’dan oluşan seçici kurul; Özgür Çırak’ı “Sıcacık Bir Ev” adlı öykü kitabıyla sanat ödülüne layık görmüştür.

Bilim Ödülü: Bilim Akademisi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle Genç Bilim İnsanları Ödül Programına (BAGEP) sağlık bilimleri alanından başvuran adaylar arasından bir kişiye BAGEP ödülünün yanı sıra “Türkan Saylan Bilim Ödülü” de verilmektedir Bilim Akademisi Tıp Seçici Kurulu bu yıl Dr. Seçil Vural’ı 10.Türkan Saylan Bilim Ödülü’ne layık görmüştür.

Ödüller, 18 Mayıs Pazartesi günü, 14.00 – 16.00 saatleri arasında yapılacak dijital törenle sahiplerine sunulacaktır.

Dünya genelinde yaşanan COVİD-19 virüsü önlemleri kapsamında törenimiz bu yıl dijital yayın ZOOM platformu üzerinden gerçekleştirilecek olup, Çağdaş Yaşam TV YouTube kanalımızdan canlı olarak izlenebilecektir.

Sunuculuğunu gazeteci Duygu Demirdağ’ın yapacağı tören, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in açılış konuşmasıyla başlayacak.

Fiziksel olarak aramızdan ayrılışının 11. yıl dönümünde Prof. Dr. Türkan Saylan anması ile başlayacak törende, yakın arkadaşı Gökşin Sanal, Türkan Saylan’ı bizlere anlatacak.

Tören, Piyanist Elif Şahin’in dinletisi ile sona erecek."
 

 

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları