loading
close
SON DAKİKALAR

14 yaşındaki çocuğa Cumhurbaşkanı’na hakaretten gözaltı

14 yaşındaki çocuğa Cumhurbaşkanı’na hakaretten gözaltı
Tarih: 03.07.2020 - 18:50
Kategori: Gündem

İzmir’de yaşayan 14 yaşındaki O.O.Ş.’nin kaldığı eve dün akşam polis baskını yapıldı. O.O.Ş. akşam saat 20.30’da evi basılarak ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı.

14 yaşındaki O.O.Ş. yaptığı bir sosyal medya paylaşımı gerekçesiyle dün akşam İzmir’de evi basılarak ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı. Aile, saatlerdir çocuklarından haber alamadıklarını belirtti.

Birgün'ün haberine göre, 2006 doğumlu olan 14 yaşındaki O.O.Ş. adlı çocuk, dün akşam saat 20.30’da evi basılarak ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı. Aile yakınlarından edinilen bilgilere göre, evde bulunan annesi ve abisi her ne kadar çocuğun yaşıyla alakalı polislere ikazda bulunsa da ‘Savcının talimatı var’ yanıtını aldı. Söz konusu ev yine ‘Savcının talimatı olduğu’ gerekçesiyle arandı.

SAATLERDİR HABER ALINAMIYOR

İzmir Torbalı Emniyeti’ne götürüldüğü bilinen çocuk hakkında aile ve yakınları saatlerdir haber alamadıklarını belirtti. Anne, emniyeti telefonla aradığında ise çocuğunun yalnızca ‘çocuk doktoruna götürüldüğü’ bilgisini alabildi.

Öte yandan psikolojik destek aldığı da öğrenilen çocuğun ailesi derhal serbest bırakılmasını talep ediyor.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları