loading
close
SON DAKİKALAR

17 yaşında genç kız: 'Vajinanızda ne saklıyorsunuz' diyerek aradılar

17 yaşında genç kız: 'Vajinanızda ne saklıyorsunuz' diyerek aradılar
Tarih: 05.05.2014 - 18:15
Kategori: Kadın

1 Mayıs eylemleri sırasında gazdan etkilenerek kaldırıldığı Acil Servis'ten gözaltına alınan 17 yaşındaki E.S.A Emniyet'te çıplak aramaya maruz kaldığı açıkladı...

İstanbul 'da 1 Mayıs günü gözaltına alınan 17 yaşındaki E.S.A. gözaltında çıplak aramayla taciz edildiğini açıkladı. Evrensel gazetesinden Vedat Yalvaç'ın haberine göre, E.S.A., 1 Mayıs Perşembe günü, polisin attığı gazdan etkilendiği için saat 12:00 sıralarında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Servisi’ne götürüldü. Burada oksijen tüpüne bağlı olduğu sırada polis tarafından gözaltına alındı. E.S.A, polisin gözaltı gerekçesi olarak da kolundaki yazılı olan ve kan grubunu gösteren (A) RH+ yazısını gerekçe gösterdiğini belirtti. Sürüklenerek dışarı çıkarıldığını anlatan E.S.A., “Bana iğne yapılmıştı ve oksijen tüpüne bağlıydım. Bir anda oksijen tüpü sökülerek alındım. Çok uzun süre nefes almakta zorlandım. Kafamdan aşağı su döktüler. Güya bunları iyileşmem için yaptılar. Ama ıslandım. Üşüdüm. Zaten üzerimizdeki psikolojik baskı bambaşka bir şeydi. Sürekli birileri bağırıyor, küfrediyordu” diye konuştu.

'VAJİNANIZDA NE SAKLIYORSUNUZ DİYEREK ÇIPLAK ARADILAR’
Kötü muamelenin polis aracında da devam ettiğini ve bu durumun Vatan’da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildikten sonra dozu artırılarak sürdüğünü söyleyen E.S.A., burada da çıplak aramaya maruz kaldığını söyledi. Yaşadıklarını, “Korkunçtu” diye ifade eden 17 yaşındaki E.S.A, “Polisler bize, ‘Vajinanızda ne saklıyorsunuz’ deyip öne eğerek arama yaptılar” dedi.

TELEFONA TACİZ MESAJI
15 yaşındaki D.Ş ile birlikte Şişli Çocuk Şube’ye götürülen E.S.A, burada 10 saat gözaltında kaldı. Şişli’de de sürekli kendisine küfür edildiğini anlatan E.S.A., bir polisin tutanaklardan telefon numarasını alarak kendisine çıktıktan sonra, “Ne haber S.” şeklinde mesaj atarak taciz ettiğini öne sürdü. E.S.A., bu polisten de davacı olacağını ifade etti. Çocuk Şube’de kendisiyle 5 erkek ve 1 kadının benzer uygulamalara maruz kaldığını ileri süren E.S.A., hukuken bu işin peşini bırakmayacağını belirti.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları