loading
close
SON DAKİKALAR

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz; Depremin üzerini seçim tartışmalarıyla örtmeyin!

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz; Depremin üzerini seçim tartışmalarıyla örtmeyin!
Tarih: 05.03.2023 - 19:21
Kategori: Siyaset

AP Genel Başkanı Vecdet Öz, ülkeyi yönetenlerin ve yönetmeye talip olanların depremin yaralarının henüz sarılmadığı bugünlerde seçim tartışması içerisine girildiğini ifade etti.

Adalet Partisi (AP) Genel Başkanı Vecdet Öz, son günlerde yaşanan seçim tartışmalarına tepki göstererek, iktidarın seçim tezgahı kurduğunu ve muhalefetinde bu oyuna geldiğini belirtti. Depremin seçim tartışmalarıyla unutturmak istendiğini ifade eden Öz, yaraların sarılması gereken zamanda siyasi ikbal peşinde koşulduğunu belirtti.

AP Genel Başkanı Vecdet Öz, ülkeyi yönetenlerin ve yönetmeye talip olanların depremin yaralarının henüz sarılmadığı bugünlerde seçim tartışması içerisine girildiğini ifade etti. Genel Başkan Öz yaptığı açıklamada, “Hani milli yas ilan etmiştik? Hani bölgede sıkıyönetim vardı? Hani acılarımızı hep birlikte saracaktık? Acılı halkı bir anda unuttuk ve kendimizi seçim tartışmalarının içinde bulduk. İktidar tezgah kurdu muhalefet oyuna geldi. Deprem acısını hiçe sayarak kurnazca önce Arınç’a sonra da Kalın’a açıklama yaptırıp felaketin üstünü seçim gündemi ile örtmeyi başaran iktidarı ve bu oyuna gelerek üstelikte sen ben kavgası içinde rezil olarak buna alet olan Millet ittifakını şiddetle kınıyorum.” dedi.

HERKESİ UYARIYORUM KENDİNİZE GELİN

Ne iktidarın ne de muhalefetin deprem felaketine hassas yaklaşmadığını ifade eden Öz, “Bu mu sizlerin felaket hassasiyetiniz? Bu mu sizlerin millet sevginiz? Ülkeyi bu anlayış ve vicdanla mı yöneteceksiniz? Seçimlere daha 3 ay varken nedir aceleniz? Hepinizi uyarıyorum, artık kendinize gelin. Seçimler kesinlikle zamanında yapılsın. Bu uzun sürede ise yaralar sarılsın ve televizyonlar gelişmeleri yine anında halka duyurmaya devam etsin. İktidar, altında kaldığı deprem gerçeğinden kurtulmak için tür entrikalara başvurduğu için yerin dibine girsin ve vatandaş da bunu görsün. Ülke milli yasta iken, daha gözlerdeki yaş kurumamışken, binlerce can kaybını ve depremzedeleri unutup şahsi ikbali peşinde koşturanlara yazıklar olsun ve hepsi Allah’ından bulsun.” diye konuştu.
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları