loading
close
SON DAKİKALAR

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz, Partimizin GİK kararı; 'hiçbir beklenti içinde olmadan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek yönündedir'

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz, Partimizin GİK kararı; 'hiçbir beklenti içinde olmadan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek yönündedir'
Tarih: 21.05.2023 - 06:10
Kategori: Siyaset

ATA İttifakı bileşenlerinden Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz partisinin aldığı GİK kararını Kılıçdaroğlu’nun 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü genel merkezlerine yapacağı ziyaret sırasında resmi olarak açıklanacağını duyurdu.

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz yaptığı açıklamada;

"ADALET PARTİSİ GİK KARARI!

#Ataİttifakı’na gönül vermiş değerli arkadaşlarım, sizler Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçiliğini düstur edinmiş zeki ve iradesi bağımsız vatan evlatlarısınız.

Sizlere istikamet belirlemek kimsenin haddi değildir. İlkeli bir siyaset yaptık ve bizlere destek verdiniz. Sizlere minnettarım. Bu destek %5’le sınırlı kaldı ve maalesef ki amacımıza ulaşamadık.

Lakin hep birlikte ortaya milli bir irade koyduk. Şunu unutmamak gerekirki ülkemiz tarihi bir süreçten geçmektedir. Öncelikle mevcut iktidardan kurtulmamız elzemdir. Bunun yolu ideallerimize uymasa dahi kontrol altında birlikte hareket edilebilecek bir müttefiktir.

Zira tarafsız kalmak mevcut iktidara dolaylı destek vermektir. Bu benim şahsi fikrimdir. Biz adalet partililer bu minvaldeki kararları şahsi değil 50 kişilik Genel İdare Kurulu ile birlikte alırız. Bugün yapılan GİK toplantısında çıkan kararımız da tam katılımla düşündüğüm gibi çıkmıştır ve genel başkan olarak bunu uygulamak zorundayım. Tabii ki bu karar sizleri bağlamaz ve bizlerin de hiçbir seçmenimizi tahakküm etmek gibi bir düşüncemiz olamaz. İttifak bileşenlerimizle yaptığımız görüşmede partilerimizin GİK kararlarını uygulama ve açıklama kararı aldık.

Adalet Partisi’nin GİK kararı, ittifak ortaklarımızla birlikte belirlediğimiz şartlar yazılı olarak teminat altına alınmak suretiyle başkaca hiçbir beklenti içinde olmadan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek ve bize gönül verenleri daha fazla sürüncemede bırakmamak olmuştur. Resmi kararımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun Pazartesi günü genel merkezimize yapacağı ziyarette açıklanacaktır. Milletimize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları