loading
close
SON DAKİKALAR

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz'den Millet İttifakı'na: Daha sert ve vatandaş merkezli muhalefet yapın

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz'den Millet İttifakı'na: Daha sert ve vatandaş merkezli muhalefet yapın
Tarih: 13.08.2020 - 13:06
Kategori: Siyaset

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, Millet İttifakı'na seslenerek, "Millette takat, hükümette insaf kalmadı. Acilen bir ittifak toplantısı yaparak hep birlikte gündem haricindeki konuları cevapsız ve eylemsiz bırakma kararı alın" dedi.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, yaptığı açıklamada, "AKP çanak tuttukça tuzluk elinizde koşturuyorsunuz" sözleriyle Millet İttifakı'na tepki gösterdi. Vecdet Öz, "İktidarın başarısının, muhalefetin zafiyetinden geçtiğini asla unutmayın" dedi.

Vecdet Öz'ün açıklaması şöyle:
"Uyan ey Millet İttifakı oyuna geliyorsun! Sizleri daha öncede uyardım; bir kez daha uyarıyorum. Lütfen daha sert ve vatandaş merkezli muhalefet yapın. Hükümetin tezgahladığı ‘dedikodu ve magazin’ siyasetinden uzak durun. Şark kurnazı hükümet sizleri kullanarak sürekli cambaza bak siyaseti uygulamaktadır. Buna nasıl alet olursunuz.?

Sürekli suni gündem yaratıp sizleri bunun içine çekerek gündemi kendisi belirliyor ve habire abandone olmuş boksör misali dayak yiyorsunuz. Görüyorum ki sürekli bu oyuna geliyor ve AKP çanak tuttukça tuzluk elinizde koşturuyorsunuz. Ülkemizin gerçek gündemi bellidir. Sakin olun, nefes alın ve bu oyunun içinden çıkın. Derhal gerçek sorunları su üstüne çıkarın ve gündemi siz belirleyin. Zira millette takat, hükümette insaf kalmadı. Acilen bir ittifak toplantısı yaparak hep birlikte gündem haricindeki konuları cevapsız ve eylemsiz bırakma kararı alın.

Bu kararınızı AKP’nin suni gündem hilesine dikkat çekmek için bir basın toplantısı düzenleyerek kamuoyuna deklare edin. Ardından gerçek gündemi sürekli sıcak tutabilmek için her hafta bir basın toplantısı düzenleyerek kamuoyunun dikkatini bu gerçeklere kilitleyin. Bu şekilde, iktidarın bozulmuş olan ancak belli etmemek için suni gündemle gölgelediği kimyası ve tüm gerçekler gün yüzüne çıkacak ve başlamış olan irtifa kaybı büyük bir hız kazanmış olacaktır.
İktidarın başarısının, muhalefetin zafiyetinden geçtiğini asla unutmayın."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları