loading
close
SON DAKİKALAR

Ahmet Davutoğlu: Bahçeli küçük aklıyla altılı masanın içerisine fitne sokmaya çalışıyor!

Ahmet Davutoğlu: Bahçeli küçük aklıyla altılı masanın içerisine fitne sokmaya çalışıyor!
Tarih: 28.12.2022 - 14:45
Kategori: Siyaset

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Habertürk TV’de Kübra Par’la Açık ve Net programında Gazeteciler Kemal Öztürk, Nagehan Alçı ve Faruk Aksoy’un sorularını yanıtladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gazeteciler Kemal Öztürk, Nagehan Alçı ve Faruk Aksoy’un sorularını yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in görüşmesi hakkında gelen soruyu yanıtlayan Davutoğlu; “bunu kriz ya da krizi çözmek üzere olağanüstü bir araya geliş gibi yansıtmaktan daha çok süre gelen istişarenin bir parçası olarak görmek gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Devlet Bahçeli’nin “Kemal beye operasyon yapıldı” sözüne cevap veren Davutoğlu, ”Bahçeli küçük aklıyla altılı masanın içerisine fitne sokmaya çalışıyor” dedi.

Erken seçim konusunda konuşan Davutoğlu “Eğer eski seçim sistemiyle gidilecek şekilde bir erken seçim olacak olursa bunu düşünebiliriz.” dedi.

Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; Şu anda geçiş süreci yol haritasıyla ilgili olarak en ufak bir pürüz yok. 6 lider farklı 2-3 model etrafında geçiş süreci yol haritasında mutabık kaldı.

ARTIK KONUŞMAMIZ LAZIM

Bizi seçim takvimine kadar ister istemez zorlayacak husus şudur ve bu konuda realistim. Aday kim olacak? Bunu artık bizim rasyonel şekilde konuşma vaktimiz geliyor.

UZLAŞMAMAK DAHA İYİ

İktidarı paylaşıyorlar. Hepsinin bir aldığı bir verdiği var. Bir rantı paylaşıyorlar. Bahçeli’nin susması gereken konular var. Bahçeli bütün yolsuzluk iddialarından vazgeçti, Erdoğan’da bütün demokratik iddialarından vazgeçti. Uzlaşmanın zemini bu. Böyle bir uzlaşma olmaktansa uzlaşmamak daha iyi.

ÇÖZECEK OLAN BİZİZ

Bu meselenin kendi doğası içerisinde yanlış bir yere gitmesine asla izin vermeyiz. Bir uzlaşmazlık çıkabilir çözecek olan biziz.

İKİ ADAY DA ÇIKARABİLİR

Bu oyunun arka planını görüp gerektiğinde altılı masa anlaşmalı olarak iki aday da çıkarabilir. A planımız tek adaydır ama şartlar neyi gerektirirse o esneklikte gerekli adımı atarız.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları