loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'den Kılıçdaroğlu'na sağlık çalışanları cevabı; CHP bu konuda da istismar siyasetini sürdürüyor

AKP'den Kılıçdaroğlu'na sağlık çalışanları cevabı; CHP bu konuda da istismar siyasetini sürdürüyor
Tarih: 02.08.2022 - 09:43
Kategori: Siyaset

AKP Gurup Başkanvekili Mahir Ünal CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Sağlık çalışanlarına karşı olacak her negatif olaydan AKP ve MHP sorumludur sözlerine cevap verdi.

Mahir Ünal Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada;

"Kemal Kılıçdaroğlu “Bu saatten sonra sağlıkçılara karşı şiddet eylemi yapılırsa bunun sorumlusu AK Parti ve MHP'dir." demiş. Sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddetle mücadele için yapılan tüm çalışmaları görmezden gelip sadece bu cümleyi sarfedebilmek için toplantı daveti yaptılar.

Cumhur İttifakı, sağlık çalışanlarımıza şiddeti engellemek için TCK’da önemli değişiklikleri hayata geçirdi. En son Haziran ayında düzenleme yapıldı. Sağlık Bakanlığımız, sağlık çalışanlarımıza şiddet konusunda çözüm odaklı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

CHP her konuda olduğu gibi bu konuda da istismar siyasetini sürdürüyor. Çözüm konuşulurken engel siyasetini diğer zamanlarda ise istismar siyasetini ilke edinen CHP aklı, her seferinde çözümün parçası olmak yerine sorunun bir parçası olmayı siyaset edinmiş durumdadır.

CHP’nin TBMM’yi olağanüstü toplantı davetinde de asıl mesele sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddete çözüm arayışı değildir. CHP’nin bu tutumu maalesef içine düştüğü siyasetsizliğin bir sonucudur." dedi.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları