loading
close
SON DAKİKALAR

AKP'li il başkanının "Belediyeyi 140 milyon borca batırdı" iddiasına Burdur Belediye Başkanı'ndan sert yanıt

AKP'li il başkanının "Belediyeyi 140 milyon borca batırdı" iddiasına Burdur Belediye Başkanı'ndan sert yanıt
Tarih: 06.09.2020 - 10:42
Kategori: Yurt

AKP Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'nin belediyenin 140 milyon borca batırıldığı iddiasına Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sert tepki gösterdi.

AKP Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i hedef almış, belediye başkanının çalışmadığını, dişe dokunur bir proje yürütmediğini, halka vadettiği projelerini uygulamadığını ileri sürerek, 45 milyonla devraldığı belediyeyi 140 milyon borca batırdığını iddia ettmişti. 

 Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sosyal medya hesabından AKP'i Mengi'ye yanıt verdi.  Ercengiz'in yanıtı şöyle:

“Ülkede işsiz sayısı artıyor döviz altın almış başını gidiyor halk her gün yoksullaşıyor halkın sorunlarını çözmek yerine kongresinde Burdur Belediye Başkanı’ndan başka derdiniz yokmuş gibi onu konuşuyor akpnin il başkanı!! Bak genç kardeşim senin tuzun kuru olabilir ama bu ülkenin üniversite mezunları aç, işsiz evlenebilmek için hayal kuruyor.

Senin babanın gelirleri var olabilir ama benimle uğraşmak bu gençlerin derdini sorunu çözmüyor Sen git sokağı dinle vatandaş bizden memnun olmaz ise günü geldiğinde gereğini yapar git efendi efendi kongreni yap halka umut ver senin bize sataşman gündelik çalışan emekçinin, maaşı yetmeyen emeklinin, partine üye kaydı olmadığı için geçici bile işe alınmayan üniversite mezunu kardeşimin, siftahsız dükkan kapatan esnafın, üretemeyen çiftçinin, korkan susan memurun, krediyle ayakta duran sanayicinin derdini çözmez.

Sen halka beni şikayet edeceğine sorunlara çözüm bul. Utanmadan gidip belediyenin tesislerinde fotoğraf çektirip kendin yaptırmış gibi yapıp borcunu bize yazacağına şeker fabrikası satılsın diye propaganda yapıp sonra kıvırıp sattırmadık diye caka satacağına birkaç fabrika açılması için çaba sarfet… 2019 31 Mart travması geçmedi kimlerle işbirliği yapıp neler yaptığını da çok iyi biliyoruz. Bu halk Burdurlu hemşerisini sana 2019’da yedirmedi.

Yüreğin yetseydi sen gelirdin karşımıza – Adam gibi erkek gibi mertçe siyaset yapalım, kimin nerden geldiğini değerli Burdur halkı iyi biliyor bir de vergi işi vardı ona da cevap verirsen seviniriz…. Bu arada kongre yaptığın Burdur Belediyesi tesisi için etmediğin teşekkürü de halka edersin. Bu arada doğalgaza gelen %15’lik zammın sorumlusu biz değiliz kalkıp bunu da bize yüklemezsin değil mi?"

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları