loading
close
SON DAKİKALAR

Akşener: Buğra Kavuncu, Ümit Özdağ'a dava açıyor

Akşener: Buğra Kavuncu, Ümit Özdağ'a dava açıyor
Tarih: 20.10.2020 - 12:03
Kategori: Siyaset

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Son günlerde Aytun Çıray ve Ümit Özdağ’ın açıklamalarıyla ilgili konuşan Akşener, parti içindeki farklı seslerin demokrasiyi güçlendirdiğini belirterek, Özdağ ve Çıray’ın açıklamalarına saygı duyduğunu söyledi.

Akşener, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Buğra Kavuncu bugün Ümit Özdağ’ın iddialarını ve sizin deyiminizle imalarını ispatlayabilmesi için bir imkan sunuyor ve Özdağ’a dava açıyor. Dolayısı ile o süreci hepimiz göreceğiz. Fakat arkadaşlarımızın ne konuştuğu değil de Sayın Bülent Turan’ın ne konuştuğu önemlidir. Biz bir demokrasi mücadelesi vererek geldik, partimizin içinde de o demokrasi mücadelesini içselleştirmeye çalışıyor. Hepimiz ben de dahil otoriter sistemden geliyoruz. Hür iradeleriyle partimizde yönetimde milletvekilliği görevinde bulunan arkadaşlarımızın hür iradelerinin zenginlik kattığına inanıyorum.

Ben Meral Akşener olarak DYP’nin Genel Başkan Yardımcılığını ve bakanlığını yaptığım dönemde DYP’den 43 milletvekilinin nasıl ayrıldığını ve bunun Türkiye’ye maliyetini iyi biliyorum. Ben hem sayın Çıray’ın hem de sayın Özdağ’ın ölçü kaçsa da fikirlerine saygı duydum. Benim konuştuğum gruba katılmamasına saygı duydum. Ama sayın Turan’ın bugün büyük bir zevkle ortaya koyduğu düşünceler de benim için çok manidar oldu ve birden kendimi 1997’lerde, 1998’lerde hissettim. Şimdi Bülent Turan’ın açıklamalarına baktığımız zaman başka bir gözle inceleyeceğiz bu süreçleri.”

“BİR SALDIRI OLACAĞINI BEKLİYORDUK”

Akşener, “Bir operasyon mu var” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Biz partimize bir saldırının olacağını bekliyorduk elbette. Çünkü araştırma şirketlerinde 13 ile 15 arasında sonuç çıkınca kış kışlığını her zaman yapacağını bekliyorduk da şimdi bakacağız duruma.”

Bülent Turan: Bekleyin, grup bile kuramayacaklar 

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Özdağ'ın açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Turan, "İYİ Parti'de kim FETÖcü, kim değil bilemem ama 1 yıl önce; 'İYİ Parti bir operasyon için kuruldu, seçimden sonra dağılma süreci başlayacak' demiştik. Partisine küsen Genel Başkan, milletvekilleri istifaları, kongrede liste oyunları derken şimdi de malum tartışma. Bekleyin, grup bile kuramayacaklar" dedi.

Kaynak : Yeniçağ-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları