loading
close
SON DAKİKALAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Mamak Belediyesi'ne pankart tepkisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Mamak Belediyesi'ne pankart tepkisi
Tarih: 27.11.2020 - 08:56
Kategori: Gündem

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), AKP'li Mamak Belediyesi'nin 'siyasi çıkar' amaçlı pankartlar astığını açıkladı. ABB'den yapılan açıklamada, "Mamak Belediye Başkanı’nın, kendi beceriksizliğini ve iş bilmezliğini üzerimize atması trajikomik bir durumdur" "denildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Belediyesi'nin astırdığı bir pankartla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Mamak Belediye Başkanı, bırakın kazılan yerleri, kendi sorumluluğunda olan sokaklara milletin parasıyla pankartlar asarak aleni olarak yalan söylemlerde bulunmakta, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt dökmediği algısını yaymaya çalışmaktadır. Pankart asılan Hakan Sokak, Haldun Sokak ve Bakış Sokak Mamak Belediyesi'nin sorumluluk alanıdır" ifadelerine yer verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açıklaması şöyle:
"Mamak’ta yıllarca her yağışta sel oluyor, ilçe belediyesi sokak ve caddelerde adeta damacanayla su boşaltır hale geliyordu. Ankara Büyükşehir Belediyesinin yeni yönetimi, eski dönemin 25 yıl dinozor heykellerine, kapılara, kedilere ve ucube kent figürlerine yatırım yapmasından dolayı ihmal ettiği altyapı sorununu çözmek için harekete geçmiş, yağmur suyu ve kanal suyu hatlarını ayırma çalışmalarına başlamıştır.

Bu çalışmalarda kazılan yerler kapatılırken, toprağın oturması ve tekrar kazılmaması için bir süre gerekmektedir. Çünkü bizim için kamu kaynakları ve yetim hakkı değerlidir.

Bundan siyasi çıkar elde etmeye çalışan ve ilçesine henüz tek çivi dahi çakmayan Mamak Belediye Başkanı, bırakın kazılan yerleri, kendi sorumluluğunda olan sokaklara milletin parasıyla pankartlar asarak aleni olarak yalan söylemlerde bulunmakta, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt dökmediği algısını yaymaya çalışmaktadır. Pankart asılan Hakan Sokak, Haldun Sokak ve Bakış Sokak Mamak Belediyesi'nin sorumluluk alanıdır. Mamak için henüz tek bir icraatını göremediğimiz, vatandaşın kendisine ve CİMER’e yazı yazıp “sahip çıkın” demesine rağmen Ali Kuşçu Bilim Merkezi’ne bile sahip çıkamayan, kıraathane diye konteyner koyup bunu milletin parasıyla billboardlara yazdıracak vizyona sahip olan Mamak Belediye Başkanı’nın, kendi beceriksizliğini ve iş bilmezliğini üzerimize atması trajikomik bir durumdur. Siyasi ihtiraslarla yapılan o pankartlara ödenen her bir kuruşta garip gurebanın hakkı, milletin rızkı boşa harcanmaktadır.

Devlet duruşuna yakışmayan, kamu kurumu yöneticisi olgunluğundan uzak ve millet iradesiyle silinip atılan 25 yıllık eski örneklerin izinde gitmeye hevesli bu anlayış, yine milletimizin vicdanına ve tarihin kirli sayfalarına hapsolacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, yıllarca ihmal edilen altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam edecek, Mamaklı hemşehrilerimizin her zaman yanında olacağız."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları