loading
close
SON DAKİKALAR

Ankarakart'a zam yapan firmaya Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden tepki: Zam kararına onay vermiyoruz

Ankarakart'a zam yapan firmaya Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden tepki: Zam kararına onay vermiyoruz
Tarih: 25.10.2020 - 13:47
Kategori: Yerel

Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO Genel Müdürlüğü'nün onayı alınmadan Ankarakart satış bedelinin artırılmasına ilişkin açıklama yayınladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarının elektronik ücret toplama işlemlerini yürüten E-Kent firmasının, EGO Genel Müdürlüğünün onayını almadan Ankarakart satış bedelini 7 TL’den 8 lira 50 kuruşa yükselttiğini duyurdu.

Belediyeden yapılan açıklama şöyle:
"Firma, EGO Genel Müdürlüğü ile Mart 2013 yılında yaptığı Elektronik Ücret Toplama sözleşmesine istinaden, izin almadan tek taraflı olarak bu artışı gerçekleştirmiştir.

E-Kent Firması bu yıl içerisinde, sözleşmenin ilgili maddesini ve yıllık ÜFE artış oranını gerekçe göstererek Ankarakart satış bedelinin artırılmasını EGO Genel Müdürlüğü’nden talep etmiştir. Yapılan değerlendirmede, hem geride kalan yedi yıllık süreçte yapılan zam oranları (2014 yılında Ankarakart satış bedeli 5 TL iken daha sonraki yıllarda önce 5 lira 50 kuruşa sonra 6 TL’ye ve 2019 yılında ise 7 TL’ye çıkartılmıştır) hem de talep edilen zam oranının dengesizliği ayrıca pandemi süreci nedeniyle vatandaşlarımızın yaşadığı ekonomik sıkıntılar da dikkate alınarak artış talepleri kabul edilmemiştir.

EGO Genel Müdürlüğü olarak E-Kent firmasınca Ankarakart satış bedeline yapılan zam kararına onay vermediğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla duyuruyoruz.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları