loading
close
SON DAKİKALAR

Ataköy İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nin 2'nci kademesi açılacak

Ataköy İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nin 2'nci kademesi açılacak
Tarih: 13.11.2020 - 17:20
Kategori: Yerel

Ataköy Su Arıtma Tesisi 2’nci Kademesi'nin açılışı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı törenle gerçekleştirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şehirdeki atık suyu toplayıp deşarj ederek karbon salınımını düşürecek ileri düzey bir biyolojik arıtma tesisini tamamlayıp hizmete sunuyor.

Toplam 7 ilçede atık suyunu arıtacak olan Ataköy İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi 2’nci Kademesi'nin açılış töreni yarın gerçekleşecek.  Proje kapsamında tamamlan tesis, Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar ilçelerinin tamamı ile Başakşehir, Küçükçekmece, Sultangazi, Esenler ilçelerinin bir bölümünü kapsayacak bir şekilde çalışacak.

İş kapsamında mevcut debisi 360.000 m3/gün kapasiteli tesise ilave 240.000 m3/gün kapasiteli 2. kademe tesis inşa edilerek toplam kapasite 600.000 m3/güne çıkarıldı. Nihai kapasitedeki tesis ise yaklaşık 2 milyon 400 bin eşdeğer nüfusa hizmet edecek olup mevcut tesiste yapılan revizyon imalatları ile arıtma tesisinin kalitesi de artırıldı.

Ayrıca 20.000 m3/gün kapasiteli MBR Prosesli Atık Su Geri Dönüşüm Tesisi inşa edilerek geri dönüştürülen atık sulardan peyzaj sulaması ve tesisin iç ihtiyacı olan kullanma suyu olarak yararlanılıyor.

PROGRAM BİLGİSİ
TARİH: 14 Kasım 2020
SAAT: 11.00
ADRES: Yeşilyurt Mahallesi Yeni Havaalanı Caddesi No:4 / Bakırköy

 
 
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları