loading
close
SON DAKİKALAR

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Tarih: 07.07.2020 - 09:50
Kategori: Gündem

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kültür ve Turizm, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman, Ulaştırma ve Altyapı ve Sağlık Bakanlıkları ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanının atama kararlarına göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar görevinden alınırken, yerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür Yardımcısı Yunus Emre Ayözen getirildi. DHMİ’de açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ise Erhan Ümit Ekinci atandı.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığı görevine, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür Yardımcısı Vedat Yanık atandı.

Türkiye Elektrik İletim AŞ’de (TEİAŞ) açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine Muhammer Nuri Aslan, Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliğe, Müfettiş Vural Duman, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Hakkari İl Müdürlüğüne Murat Koca, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığında (KOSGEB) açık bulunan I. Hukuk Müşavirliğine Hüseyin Alkan, Sağlık Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliklere, müfettişler Muhammet Türker, Tuncay Derin ve Fatih Özkara, Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Müfettişliğine, Müfettiş Yardımcısı Ersoy İşleyen, Manisa’da açık bulunan Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne Metin Öztürk ve Ticaret Bakanlığında açık bulunan Ticaret Başmüfettişliğine Yaşar Baltacı'nın atamaları yapıldı.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdür Yardımcısı İlhan Akdeniz ve I. Hukuk Müşaviri Şenay Dayanır görevlerinden alındı.

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları