loading
close
SON DAKİKALAR

Babacan: Türkiye’de üretilen Fransız markalı ürünleri de mi boykot edeceğiz?

Babacan: Türkiye’de üretilen Fransız markalı ürünleri de mi boykot edeceğiz?
Tarih: 27.10.2020 - 11:27
Kategori: Siyaset

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Türkiye’de üretilen Fransız markalı ürünler var. Onları da mı boykot edeceğiz? Orada bizim vatandaşlarımız çalışıyor" dedi.

Karar TV’de yayımlanan Gündem Özel programında Elif Çakır ve Taha Akyol’un sorularını yanıtlayah DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransız ürünlerine boykot çağrısıyla ilgili olarak, “Türkiye’de üretilen Fransız markalı ürünler var. Onları da mı boykot edeceğiz? Orada bizim vatandaşlarımız çalışıyor” dedi.

Küresel ekonomide hiçbir ürünün sadece bir ülkenin malı olmadığına dikkat çeken Babacan, şöyle devam etti:
"O ürünün içinde pek çok ülkeden girdiler vardır. Diyelim ki, bir gün Japonya’yla ilişkiler bozuldu ve ürünlerini boykot çağrısı yaptık. Bir Japon otomobil üreticisinin dünyadaki en büyük fabrikalarından birisi Türkiye’de. Çok önemli bir yerli katkı. Bunu nasıl yapacaksınız? Hangi ürün olursa olsun o üründe daha çok yerli katma değer oluşması önemlidir. Daha çok bizim insanımızın emeği olsun, daha çok bizim teknolojimiz olsun, bizim kaynaklarımız kullanılsın. Onun haricindekiler tamamen hikaye."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları