loading
close
SON DAKİKALAR

Bahçeli, Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı'yı hedef aldı: Biz harcarsak sadece hainleri harcarız

Bahçeli, Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı'yı hedef aldı: Biz harcarsak sadece hainleri harcarız
Tarih: 24.11.2020 - 11:14
Kategori: Siyaset

Partisinin grup toplantısında Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı'yı hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursalı'ya "Biz harcarsak sadece hainleri harcarız. Cumhur İttifakı pazarlık üstüne kurulmamıştır" diyerek tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, konuşmasında gazeteci Orhan Bursalı'nın "RTE Bahçeli'yi harcar, Bahçeli de RTE'yi; zamanı var" başlıklı yazısını hatırlatarak Bursalı'ya tepki gösterdi. Bursalı yazısında "Cumhurbaşkanı iktidarı için en yakınını, damadını harcamış bir lider. MHP’yi mi harcamayacak?! Veya MHP, zamanı ve anı gelince Erdoğan’ı mı harcamayacak ve 2014 politikasına geri dönmeyecek" ifadelerini kullanmıştı. 

Bahçeli de Bursalı'ya Biz harcarsak sadece hainleri harcarız. Cumhur İttifakı pazarlık üstüne kurulmamıştır. 

Erdoğan ile hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının alamayacağı kadar tutarlı, plansız, ilkeli, karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır; kara kediler başka yerde dolaşsın. 

O pis ellerinizi Cumhur İttifakı’ndan çekin, Cumhur İttifakı yaşayacaktır, reformlar bir bir hayata geçirecektir. Onu bunu bırakın da Türksüz anayasa taslağını nasıl hazırladınız ona cevap verin" ifadesiyle yanıt verdi. 

Bahçeli’nin konuşmasından başlıklar şöyle:

"Ne vatandan vazgeçeceğiz ne de ihanete göz yumacağız. İnanıyorum ki şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. 

Öğretmenlerimiz bize bilginin kafamıza doldurduklarımız değil, kafamızdan çıkanlar olduğunu öğreten cevherlerimizdir.

Covid-19 salgınında uzaktan eğitim öğretim yoluyla yeni dünyanın kapıları hızla açılmaktadır. Öğretmeni sınıfından koparan, öğrenciyi okuldan mahrum eden bu salgının risk ve tehditlerini bütün yönleriyle kavrayıp stratejik avantaja çevirmek için kolları sıvamak zorundayız.

Öğretmenlerimizin sorunlarını ayrı tutmamız mümkün değil.

Öğretmeni ve eğitimi kalkınmanın merkezine koymak yerine neden yıllardır kıyısında beklettiğimiz sorgulanmalı.

Dileğimiz atanamayan tek bir öğretmenimizin kalmamasıdır.  Covid-19 salgınının yoğun bir şekilde yaşandığı bu günlerde MEB Bakanı’nın ve mesai arkadaşlarının muazzam çalışmaları bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir.  Şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Bütün öğretmenelerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Sağlık Bakanlığımız bütün imkanlarıyla mücadele etmektedir. Bu sürece destek vermek kendi ve toplum sağlığı adına büyük bir sorumluluktur.  Ortak akılla, alınan tedbirlere bağlılıkla virüsün bulaşma hızını kesebiliriz. Herkesin hassas davranmalı. Hiç kimse başına buyruk hareket etmemeli.

Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine, Sağlık Bakanlığı’nın açıklamaları dışında hiçbir söz ve değerlendirmeye kulak asılmamalı. Her kafadan çatlak seslerin çıkması gergin ve tedirgin bekleyişleri şüphesiz tırmandıracaktır.

Vaka ölüm sayıları ile kuşku uyandıracak, korku uyandıracak görüş paylaşanların bize göre samimiyetleri tartışmalı. İBB Başkanı’nın bulaşıcı hastalık kaynaklı vefatlarla ilgili Sağlık Bakanlığı’nı tekzip eden, laçka açıklamalarına itibar edilecek hiçbir yanı yok. Böylesi bir dönemde bile siyasi çıkar peşinde koşmak, devlet ve vatandaş arasında güvensizlik oluşturmaya çalışmak gafilce bir anlayıştır. 

CHP zihniyetin virüsün bulaşma hızından memnun mudur yoksa?Cumhur İttifakı’yla ilgili dedikoduları esefle takip ediyoruz. Mandacılar vites yükseltmişler.

(Cumhuriyet yazarı Bursalı'ya) Fitnenin zehiriyle zehirlenmiştir. Çünkü bunların canı bunları istiyor.

Biz harcarsak sadece hainleri harcarız. Cumhur İttifakı pazarlık üstüne kurulmamıştır. 

Erdoğan ile hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının alamayacağı kadar tutarlı, plansız, ilkeli, karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır; kara kediler başka yerde dolaşsın. 

O pis ellerinizi Cumhur İttifakı’ndan çekin, Cumhur İttifakı yaşayacaktır, reformlar bir bir hayata geçirecektir. Onu bunu bırakın da Türksüz anayasa taslağını nasıl hazırladınız ona cevap verin.

Alaattin Çakıcı benim benim dava arkadaşımdır, şehidimizin oğludur, vatan ve millet sevdalısıdır, üzerine atılı suçların bedelini 20 yıl cezaevinde kalarak ödemiş bir ülküdaşımızdır. Ülkücüden mafya, mafyadan da ülkücü olmaz. Alaatin Çakıcı’nın bu millete nasıl hizmet ettiğini bilenler bilir, bilmeyenler de kendi bilir.

Çakıcı bebeklere kurşun sıkmadı, karakolları ateşe vermedi, yollara mayın döşemedi. Kılıçdaroğlu eğer mafya görmek istiyorsa birlikte anayasa hazırladığı teröristlere baksınlar.

Alaattin Çakıcı ve onun gibi arkadaşlarımız bir dönem Türk devletine suikast düzenleyen terör örgütleriyle korkusuzca mücadele etmiştir. 31 diplomatımızı şeh,t eden ASALA terör örgütünün peşine düşmülerdir.

Asıl mafya, yeraltı dünyasının elemanı Demirtaş değil midir? Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin genel kurula intikal etmesi ve karara bağlanması acil beklentimizdir.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın Kavala ve Demirtaş’a güzellemeler yapması çarpıklık ve ahmaklıktır.

Bülent Arınç nereye varmak, ne yapmak istiyorsun? Nedir seni teröristlere sempatiyle baktıran."

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları