loading
close
SON DAKİKALAR

Bakan Kurum: Kıyılardaki tüm kaçak yapıların yıkımını gerçekleştiriyoruz

Bakan Kurum: Kıyılardaki tüm kaçak yapıların yıkımını gerçekleştiriyoruz
Tarih: 25.05.2020 - 15:18
Kategori: Gündem

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya’da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal SİT alanlarında bugüne kadar 247 denetim gerçekleştirildiğini belirterek, "413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığını tespit ettik" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kaçak yapılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kurum, "Kaçak yapılarla ilgili hukuki süreçleri işletirken büyükşehir, il ve ilçe belediyelerimizin bu konuda sahada vereceği destek çok önemli. Yerel yönetimlerimizle birlikte, ülkemizin hiçbir yerinde, hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum'un açıklamaları şöyle:
"Kıyılarımızda kaçak, imara aykırı yapılarla ilgili imar denetçilerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. Antalya’da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal SİT alanlarımızda bugüne kadar 247 denetim gerçekleştirdik. 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığını tespit ettik. Tespit ettiğimiz bu kaçak yapıların 266’sı Kaş, 49’u Kemer, 40’ı Demre, 15’i Manavgat ilçelerimizde bulunuyor. Yerel yönetimlerimize verdiğimiz talimatlar doğrultusunda tespit edilen tüm kaçak yapıların yıkımını gerçekleştiriyoruz. Kaçak yapılarla ilgili hukuki süreçleri işletirken büyükşehir, il ve ilçe belediyelerimizin bu konuda sahada vereceği destek çok önemli. Yerel yönetimlerimizle birlikte, ülkemizin hiçbir yerinde, hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Bakanlık ekiplerimiz kaçak yapılarla ilgili çalışmalarını sürdürürken bu konuda ihbar ve şikayetlerinizi çevre ihbar hattımız: 0532 01 01 181, çağrı merkezlerimiz: ALO 181 üzerinden bize iletebilirsiniz."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları