loading
close
SON DAKİKALAR

'Baro başkanları ablukada, Feyzioğlu baroları parçalama yasası TBMM'de görüşülürken locada sessizce cenaze törenini izliyor'

'Baro başkanları ablukada, Feyzioğlu baroları parçalama yasası TBMM'de görüşülürken locada sessizce cenaze törenini izliyor'
Tarih: 09.07.2020 - 16:32
Kategori: Gündem

Çoklu baro teklifinin Meclis'teki görüşmeleri sürüyor. Türkiye Barolar Birliği ve 80 baronun karşı çıktığı teklif görüşülürken baro başkanları Ankara Kuğulu Park'ta bekleyişi sürdürüyorlar.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve 80 baronun FETÖ projesi diyerek karşı çıktığı baroların yapısının değiştirilmesini öngören yasa teklifi geçtiğimiz günlerde Adalet Komisyonu'ndan geçmişti. Komisyona katılmak isteyen baro başkanlarının talebi reddedilmiş başkanlar Meclis kapısında günlerce nöbet tutmuştu.

Komisyondan geçen teklif dün Meclis Genel Kurulu'na geldi. Çoklu baro teklifi görüşmeleri sürerken baro başkanları da Ankara'daki bekleyişlerini sürdürüyor. 

Meclis'e alınmayan başkanlar Kuğulu Park'ta nöbetteler. Baro başkanları görüşmeler sona erene kadar Ankara'da olacaklarını açıkladılar.

Kuğulu Park'ta bulunan başkanlar burada da polis ablukasına alındı.

İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel, "Ankara’da Kuğulu Park’tayız. Polis burayı da bariyerler kapattı. Parka baro başkanları dışında kimseyi almıyorlar. Her yeri kapatabilirler ancak direnmekten asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Yücel, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Meclis Genel Kurulu'nda izleyici sıralarında çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Yücel, "Baro Başkanları ablukada, avukatlar yanlarına sokulmuyor. Basın dışarı çıkarılmış .... Birlik başkanı Baroların cenaze töreninde saf tutmuş. Haberiniz var değil mi?" ifadelerini kullandı.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ve Ankara’da nöbetteki Başkanlar... 3 Baro için getirilen düzenlemeye bütün başkanlar neden karşı çıkıyorlar? Bu soruya bir anlam yüklemekten uzak kalanlar, çareyi bulamazlar" dedi.

Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt ise, Feyzioğlu'nun Meclis'te çekilmiş fotoğrafına tepki gösterdi. Bozkurt şunu kaydetti:
"Baroları bölüp parçalama yasası TBMM Genel Kurulu'nda görüşülürken, locada sessizce cenaze törenini izler gibi eserini izleyen Feyzioğlu ve yanındakinin fotoğrafını çekmişler."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları