loading
close
SON DAKİKALAR

Belediyenin mührü jandarma nezaretinde söküldü, belediye başkanı tepki gösterdi: İşlem kanunsuz, suç duyurusunda bulunacağız

Belediyenin mührü jandarma nezaretinde söküldü, belediye başkanı tepki gösterdi: İşlem kanunsuz, suç duyurusunda bulunacağız
Tarih: 11.08.2020 - 12:46
Kategori: Yerel

İzmir Güzelbahçe'ye bağlı Yelki'de bulunan tarım arazisine yapılmak istenen go-kart pisti için belediyenin vurduğu mühür jandarma eşliğinde söküldü, belediye başkanı Mustafa İnce yapılan işlemin kanunsuz olduğunu açıkladı.

İzmir Güzelbahçe’ye bağlı Yelki’de tarım alanı arazisine go-kart pisti yapılmak istenmesine STK'lar ve yurttaşların tepkisi sürüyor. 

Güzelbahçe Belediyesi'nin alanı mühürlemesi sonrası yargıya taşınan olayda, mahkeme belediyeyi haklı bulmuş ancak go-kart pisti yapmak isteyen firma mührü sökerek kaçak inşaat çalışması girişiminde bulunmuştu. Belediye, yurttaşlar ve STK'lar alanda nöbete tutmaya başlamıştı.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce "Asfaltın doğa harikası zeytin ağaçlı tarım alanına dökülmesine karşı direniyoruz" demişti.

Başkan İnce, bugün zaytinlik alandaki mührün jandarma eşliğinde söküldüğünün duyurdu. Başkan İnce, "Hukuken uygulayacağımız tedbir kanunsuz olarak kaldırılmıştır" dedi.

Başkan İnce'nin açıklaması şöyle;

''Değerli hemşerilerim, belediyenin kaçak inşaat konusundaki tek tedbiri olan mühürümüz jandarma nezaretinde sökülmüş ve tüm tedbirler kalkmıştır. Hukuken uygulayacağımız tedbir kanunsuz olarak kaldırılmıştır. Yapılan kanunsuz işlemden sonra bu alana dönüşü olmayan asfalt mı dökülür, inşaat mı yapılır, hukuksuzluğu nasıl engelleyeceğiz? Mühür bozma fekkini savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Doğa gördüğünüz gibi böyle yok ediliyor. Yerel yönetimlerin çabaları hiçe sayılıyor. Bir belediye başkanı olarak hiç bu kadar üzgün olmadım. Güzelbahçeli hemşerilerimizin oylarıyla buradayım. Haklarını sonuna kadar savundum ve savunmaya devam edeceğim.''

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları