loading
close
SON DAKİKALAR

Berat Albayrak: 1.9 milyon vergi mükellefi vatandaşımızı mücbir sebep hali kapsamına aldık

Berat Albayrak: 1.9 milyon vergi mükellefi vatandaşımızı mücbir sebep hali kapsamına aldık
Tarih: 24.03.2020 - 10:15
Kategori: Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Sektörlerin dışında, ticari, zirai kazanç sahibi veya serbest meslek erbabı olan tüm vergi mükellefi vatandaşlarımızı da mücbir sebep hali kapsamına aldık" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Koronavirüs (COVID-19) salgınının neden olduğu ekonomik tahribata karşı devreye aldığımız Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında vergi süreçleri bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalanacak mükellefler için bir Genel Tebliğ hazırladık" dedi.

Albayrak, 1.9 milyon kişinin mücbir sebep hali kapsamına alındığını kaydetti.

Albayrak'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaları şöyle:

"Koronavirüs (COVID-19) salgınının neden olduğu ekonomik tahribata karşı devreye aldığımız Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında vergi süreçleri bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalanacak mükellefler için bir Genel Tebliğ hazırladık. Tebliğ ile mücbir sebep hali kapsamındaki sektörleri ve altında yer alan iş kollarını belirledik. Sektörlerin dışında, ticari, zirai kazanç sahibi veya serbest meslek erbabı olan tüm vergi mükellefi vatandaşlarımızı da (1,9 milyon kişi) mücbir sebep hali kapsamına aldık.

Nisan, Mayıs ve Haziran’da muhtasar ve KDV beyannamelerine ilişkin ödemeleri 6’şar ay öteliyoruz. Bu aylarda verilmesi gereken Muhtasar ve KDV beyannameleri de verilmeyecek. Bu beyannameleri 27 Temmuz’a erteliyoruz. Diğer taraftan İçişleri Bakanlığı genelgesi sonrası, 65 yaşın üzerinde olması ya da kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkamayacak olan vergi mükellefi vatandaşlarımızın beyanname ve ödemeleri yasağın sonuna kadar ertelenmiştir."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları