loading
close
SON DAKİKALAR

Çapa'da maske uyarısı yaptığı için darp edilen sağlık çalışanı: Şu an sol gözüm görmüyor

Çapa'da maske uyarısı yaptığı için darp edilen sağlık çalışanı: Şu an sol gözüm görmüyor
Tarih: 26.09.2020 - 17:51
Kategori: Gündem

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde maskesini doğru takması için uyardığı kişi tarafından darp edilen sağlık çalışanı Rıfat Babayiğit, yaşadıklarını anlattı. Babayiğit, şu anda sol gözünün görmediğini söyledi.

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde maskesini doğru takması için uyardığı Furkan T. tarafından darp edilen sağlık çalışanı Rıfat Babayiğit, yaşananlara ilişkin olarak konuştu.

Saldırıdan sonra acil ameliyata alınan Babayiğit, şunları kaydetti:

"Ben orada herkesi maskesini doğru takması için uyardım.  'Ağız, burun tam kapatılacak şekilde maskenizi takın' dedim. Bazı kişiler hemen uyarıları dikkate alıp maskesini taktı. Bu kişi iki defa düzeltti, sonra tekrar çıkardı. Tekrar uyardım bu defa bana küfretti. Küfrü umursamadım. Güvenliği arayıp bu hasta yakınını almasını söyledim. Muayene girip çıktılar, tam o sırada yanımdan geçerken 'Sen bana ters baktın' dedi. Montunu çıkardı, benim gözümün ortasına vurdu. Hiçbir tartışma olmadı, kişiyi bile tanımıyordum. Hemen acil cerrahiye gittik, sonra ameliyata aldılar.
Saat 13:30 gibi ameliyata girdim, 15:30 gibi ameliyattan çıktım. Şu an sol gözüm görmüyor. Göreceğimi söylüyorlar ama ne kadar göreceğim bilmiyorum. İkinci bir ameliyat daha olacağım. Hekimler kesin bir şey söylemediler daha ama düzelebileceğini söylediler. Önümüzde uzun bir süreç var.
Ben bugün gözümden oldum ama bazı sağlık çalışanları canlarını veriyor. Ben sadece maske için yardımcı oldum. Kötü bir şey de söylemedim. O kişiye acıyorum. Ailesi var, bizden enfeksiyon kapıp başkasına taşıyabilir. Elini kolunu sallayarak hastaneye girme hakları yok. Güvenlik ya da polis eşliğinde girmeli. Bugün bana yarın başkasına zarar verebilir."

Kaynak : DHA

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları