loading
close
SON DAKİKALAR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; 'Azerbaycan'ın toprakları işgal altında, Azerbaycan'ın her koşulda yanındayız'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; 'Azerbaycan'ın toprakları işgal altında, Azerbaycan'ın her koşulda yanındayız'
Tarih: 29.09.2020 - 20:00
Kategori: Siyaset

CHP Lideri Kemal Kılıçdaoğlu, Haber Global TV'de "Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum" programında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Haber Global TV'de "Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum" programında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları;
CHP Lideri Kılıçdaroğlu gündemin en sıcak konusu Ermenistan tarafından işgal edilen Azerbeycan hakkında: “Azerbaycan'ın toprakları işgal altında. Ermenistan, işgal ettiği topraklarla ilgili hakimiyet kurmak istiyor haksız bir şekilde. Azerbaycan'ın her koşulda yanındayız” dedi.
 
AZERBAYCAN - ERMENİSTAN GERİLİMİ
Azerbaycan'ın toprakları işgal altında. Ermenistan işgal ettiği topraklarla ilgili hakimiyet kurmak istiyor haksız bir şekilde. Böyle bir ortamda hangi devlet olursa olsun Azerbaycan'a destek vermesi lazım. Azerbaycan'ın her koşulda yanındayız.
"AZERBAYCAN VE FİLİSTİN HALKININ YANINDAYIZ"
Biz milli kurtuluş savaşını veren bir ülkenin insanları olarak Filistin ve Azerbaycan halkının yanlarında olacağız. Kendi ülkelerinin haklarını savunuyorlar. Azerbaycan'ın haklı olduğunu bugün Ermenistan'ın yanında olanlar bile biliyor.
TTB ZİYARETİNDE KAHVEHANE AÇIKLAMASI
Her elde değil, her oyunda. Her elde diyenler kumarı sevenler. TTB'yi ziyaret ettik. Kendi düşüncelerini aktardılar, ben de aktardım. Sonra başkan soru alalım diye sorduğunda alalım dediler. Ne olursa olsun bu ülkede 700 bin üzerinde kahvehane var. 1,5-2 milyon kişi gelirlerini buradan sağlıyor. Siz bu insanların dükkanlarını kapattınız. Pandemi var diye. Sonra açıldı. Dükkanı kapatırken iktidar şu soruyu sordu mu? Dükkanını kapat kiranı 3 ay ben ödeyeceğim. Anasayada açık bir madde var devlet esnaf ve sanaatkarların yanındadır. Siz anayasayı çiğniyorsunuz. Ben kahvehanecilerin sesi oldum.  Bütün garibanların sözcülüğünü yaparım.Gidin kırtasiyecilere sorun ne durumdalar? Saray'da oturanlar bunları bilemiz. Ben bu süreç içerisinde şoförler, kahvehaneciler, servisciler, apartman görevlileri ile konuştum. Bunların bir sorunu var mı diye düşündüler mi?
"KAHVEHANECİLERİ ÇAĞIRIN VE DİNLEYİN"
Biz düşündük. Toplumun en sahipsiz kesimlerinin sözcülüğünü yapmak zorundayız. Beni dinlemeyebilirsiniz. 30 tane kahvehaneciyi çağır. Bunların hangi sorununu çözdünüz.
Kılıçdaroğlu, "Kahvehaneler açık güzel ama kağıt oynamak yasak. Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman. Oysa önlem alabilirsiniz, dersiniz ki 'her oyunda sıfır, yeni kağıt açacaksınız.' Bitti bu kadar basit. Ama bu düşünülmüyor, akıllarına bile gelmiyor. Çünkü kahvecinin nasıl yaşadığını, hangi koşullarda yaşadığını biliyor mu?" ifadelerini kullanmıştı.
'KAĞITTA KEDİNE GÜVENEN KARŞIMA ÇIKSIN'
Gelen tepkiler üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Haber Global ekranlarında sözlerine açıklık getirdi. Kılıçdaroğlu, "Ben kahvecilerin sözcüsü olarak bunu dile getirdim (Her oyunda yeni deste açılsın). Sosyal medyada beni eleştirenler her elde kağıt değişsin denince yanlış anlaşılmış. Her elde değil. Her oyunda… Hatta bazıları ‘Kemal Kılıçdaroğlu kağıt oyunu bilmiyor’ dedi. Varsa bunu söyleyenler karşıma çıkabilirler." teklifinde bulundu.
“SARAY’DA OTURAN VATANDAŞIN NE YAŞADIĞINI BİLEMEZ”
Ne olursa olsun bu ülkede 700 bin üzerinde kahvehane var. 1,5-2 milyon kişi gelirlerini buradan sağlıyor. Siz bu insanların dükkânlarını kapattınız. Pandemi var diye. Sonra açıldı. Dükkânı kapatırken iktidar şu soruyu sordu mu? Dükkânını kapat kiranı 3 ay ben ödeyeceğim. Anayasada açık bir madde var devlet esnaf ve sanatkârların yanındadır. Siz anayasayı çiğniyorsunuz. Ben kahvehanecilerin sesi oldum. Bütün garibanların sözcülüğünü yaparım. Gidin kırtasiyecilere sorun ne durumdalar? Saray'da oturanlar bunları bilemez. Ben bu süreç içerisinde şoförler, kahvehaneciler, servisçiler, apartman görevlileri ile konuştum. Bunların bir sorunu var mı diye düşündüler mi?Borç alan emir alır diyorlar ya. Bütün emirleri oradan alıyorlar. Berberler için şöyle; dükkânları kapandı uzun süre. Bunlar nasıl geçindi? Bunların kirasını ödeyelim diyen  oldu mu? 3-6 ay kira almayalım dediler mi? Taksiciler. Bir taksici 3 aileyi geçindirir normal koşullarda. 24 saat çalışır sıra ile görev yaparlar. 3 ay, 6 ay çalışamadılar. Dediler mi? Senin kredin ne oldu, ne yapıyorsun? Vatandaşa dükkânını kapat diyorsun.
“5’Lİ ÇETENİN GARANTİ ÜCRETTEN ALDIĞI PARA 7 MİLAR TL
”Bu 5'li çetenin garanti ücretten aldığı para ne kadar biliyor musunuz? 7 milyar TL! 7 milyar TL'ye yaklaşan parayı alma, ben bunu vatandaşa dağıtacağım de. Berbere, taksiciye fedakârlık yap diyorsun! O beylere gelince hayır diyorsun.
"KİME HİZMET EDİYOR BU DEVLET?"
18 yıldır bu ülke ekonomik buhranla karşı karşıya. Bu ülkenin milli parası Türk Lirası mı, dolar mı euro mu? Devlet borçlanırken dolar üzerinden borçlanıyor. Neden? Kime hizmet ediyor bu devlet. Para var, bütçeyi doğru düzgün yaparsanız yapılır.Son günlerde dolar tırmandı değil mi? Hazineye yaklaşık 1 aylık maliyeti 86 milyar TL. Peki bu hazine açığı nereden giderecek? Bu borç yükünün altına ülkeyi kim soktu? Fatura yine garibana çıkıyor.
MUHİTTİN BÖCEK’İN SAĞLIK DURUMU“
Sayın Muhittin Böcek’in durumuyla ilgilenen hekimler hatta daha doğrusu üniversite açıklama yapıyor. Biz de dolayısıyla o açıklamaları dinliyoruz. Umarım kendisi kısa süre içerisinde sağlığına kavuşur, görevinin başına döner.
ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI
Zaten yönetemiyorlar. Onların şartlar daha da ağırlaşmasın diye erken seçime gitmesi gerekiyor. Fatura kime çıkıyor garibana çıkıyor. Fatura yine garibana çıkıyor.
"CHP, BU ÜLKEYE DEMOKRASİ GETİREN PARTİDİR"
Bizim partimiz bu ülkeye demokrasi getiren partidir. Bizim partimizde her şey rahatlıkla tartışılır. Mustafa Kemal Atatürk, Meclis’te kendisini eleştirenlere hep saygı duymuştur. Kendisini eleştirenlere Meclis kürsüsünden konuşmalarının kesilememesi ve kendilerini ifade etmeleri için fırsat tanımıştır.Şimdi CHP bu ülkeye bakın, hiçbir dayatma olmadan tek partili dönemden çok partili döneme geçmiştir.Genel Başkan da il başkanları da eleştirilebilir. Şimdi şöyle bir algı oluştu. Bir partinin liderini hiç kimse parti içerisinden eleştiremez. Bakın AKP öyle yapıyor. AKP’de demokrasi yok ki. Orada demokrasi kültürü de yok zaten. Tek adam rejimi var. Aslında AKP diye bir parti yok.
"AKP VE MHP'NİN OYLARINDA CİDDİ DÜŞÜŞ VAR"
Gelen güvendiğimiz birden fazla kuruluşun anketi var. Anketler içinde AKP ve MHP'nin oylarında ciddi bir düşüş var. Kararsızlarda ciddi bir yükseliş var. Bizim oylarda da artış var ama... Doğruları söylemek gerekirse çok yüksek bir artış yok. Vatandaş şu anda gözlüyor.
Kim doğru söylüyor, kimin programı nedir? Ülkeyi bu bataklıktan, bu bunalımdan kim çıkartır. Ülke bunalım süreci yaşıyor, bir ekonomik bunalım var. Bu bunalımdan ülke nasıl kurtulur? Nasıl aydınlığa kavuşur diye. Önümüzdeki süreçlerde çok güzel projelerimiz olacak. Türkiye nasıl ayağa kaldırılır?
Ve Türkiye nasıl büyür? Türkiye bu sorunları nasıl aşar? Bunların hepsini yapacağız. Türkiye dünya ile barışık hale nasıl gelir? Türkiye kendi çıkarlarını hem komşularıyla hem dünya da nasıl savunabilir? Türkiye demokrasisini nasıl geliştirebilir? Eğer bir ülkeyi 3. sınıf bir demokrasiye mahkum ediyorsanız, o ülkenin kalkınma şansı yoktur.
Bir ülkeyi demokrasiden kesip atıyorsanız, tek adam rejimi içine sokuyorsanız, o ülkenin büyüme şansı yoktur. Bir avuç insan büyür, milyonlar kazanabilir. Bir avuç insana, 13 uçak, 15 uçak, 25 uçak alabilirsiniz.
O bir kişi kendi vatandaşlarını kendi tebaası, köleleri olarak görüyor. Demokrasiyi içine sindiremez, eleştiriyi içine sindiremez. Oysa demokrasinin olmadığı yerde büyüme olmaz, insanlar kendi ülkelerinde huzurla yaşayamaz.
Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları