loading
close
SON DAKİKALAR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kamu çalışanlarının sorunlarını dinledi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kamu çalışanlarının sorunlarını dinledi
Tarih: 07.10.2020 - 22:03
Kategori: Sendika

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti ve kamu çalışanlarının sorunlarını paylaştı.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Kamu çalışanlarının sorunları Kılıçdaroğlu’na anlattı

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti ve Kamu çalışanlarının srunlarını paylaştı.

CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede, gündeme ilişkin değerlendirmenin yanı sıra Kılıçdaroğlu, Balık’tan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumu ile ilgili bilgi aldı.

Ziyaret sonrası www.istanbulgercegi.com'a konuşan Mehmet Balık, “Birleşik Kamu-İş Genel Konfederasyonu olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile ülkenin genel durumuna ve çalışma yaşamına ilişkin karşılıklı değerlendirmelerde bulunduktan sonra bağlı sendikalarımızın sorunlarına ilişkin genel bilgilendirme yaptık. Kılıçdaroğlu’na eğitim öğretimdeki öğretmen ihtiyacını, salgın öncesi ve sonrasındaki eğitim eksiklerini, internet ve tablet sorunlarını, yüz yüze eğitime başlama koşullarına ilişkin ve eğitim öğretim ödeneğinin tüm eğitimcilere verilmesi önerilerinde bulunarak kamuda bulunan 450 bin 4B’linin sorunlarını, kamuda özel güvenlik, sağlık çalışanlarının sorunları, ordu içindeki sivil memurların yıpranma ve tazminat haklarının daha fazla dile getirilmesini istedik” dedi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonunun duruşu

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, ziyarette ayrıca, Kılıçdaroğlu’na CHP’li belediyelerdeki problemleri ve itfaiye emekçilerinin sorunlarını, Ankara ASKİ’de örgütlenme engellerini, belediyelerde yaşanan sürgün baskılarını anlatarak pandemi sürecinde ön planda emek gösteren sağlık emekçilerinin ikramiye yerine kalıcı maaş iyileştirilmesi, 4/B-4/C ayrımının kaldırılmasını, şehir hastaneleri, Adliye Sarayları, Maliye Bakanlığı binaları, Tarım ve Orman alanları ve özelleştirilmeler konusunda Birleşik Kamu İş Konfederasyonu’nun duruşunu da anlattı.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları