loading
close
SON DAKİKALAR

CHP Sözcüsü Öztrak: Kayınpeder ve damadının pembe tabloları millet için hiçbir şey ifade etmiyor

CHP Sözcüsü Öztrak: Kayınpeder ve damadının pembe tabloları millet için hiçbir şey ifade etmiyor
Tarih: 24.08.2020 - 15:10
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Öztrak'ın açıklamaları şöyle:
"-Giresun ve ilçelerinde büyük bir sel felaketi yaşadık. 2'si asker 8 vatandaşımız hayatını yitirdi. Hala kayıp vatandaşlarımız var. 9 kişilik bir heyet genel başkanımızın talimatıyla bölgeye intikal etti.
Şu ana kadar yapılan açıklamalara bakınca HES'lerin ve kaçak yapılaşmanın önüne geçilmemesine afette önemli bir etke olduğu anlaşılıyor. Yıkılarak askerlerimizin sya kapılan menfez için CHP il genel meclis üyelerimizin geçen yıl menfezle ilgili dilekçe verdikleri anlaşıldı. Ancak bu işlem yapılmamış.
Tarım ve Orman Bakanı çok dere var, taşkınları önlemek imkansız, diyor. vatandaşı tedbir almamakla itham ediyor sonra da gerekli tedbir alacağız diye açıklama yapıyor. Devlet yönetimi liyakat, ciddiyet ister. Tek özellikleri saraya sadakat olan atanmış bakanlarla kurumsal hafıza yok ediliyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza  rahmet diliyoruz, madur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekenlerin yapılmasını bekliyoruz.
-Her milletin tarihinde önemli dönüm noktaları vardır. 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi böylebir dönüm noktasıdır. 29 Mayıs 1453 İstanbul'un fethi böyle bir dönüm noktasıdır. 30 Ağustos 1922 büyük zaferi de böyledir. 30 Ağustos yaklaşıyor. Ayasofya'ya binlerce kişiyi bir araya toplayan, vatandaşları krediyle tatile gönderen, 15 Temmuz'u 3 bin etkinlikle kutlayan, öğrencileri pandemide sınava sokan saray hükümeti birden bire salgının zirve yaptığı dönemdeki önlemlere geri döndü. Önlem alınmalı ancak bu tabloda bir dengesizlik var. Pndemide ikinci dalga mı başladı yoksa sarayın her milli bayramda yakalandığı alerji mi depreşti? 30 Ağustos'un bulunduğu haftada başka hangi etkinlikler yasaklandı?
-Karadeniz'de doğalgaz bulunduğun öğendik. Enerjide dışa bağımlılığı azaltacak her gelişme bizi sevindirir. Keşfi yapan teknik ekibe teşekkür ediyoruz.
Erdoğan 2 gün önceden müjde randevusu verdi. Beklenti yaratıldı 7.40 kuruşa yakın seyreden dolar 7.30 kuruşa düştü. Açıklamadan önce 7,21 kuruşa gerilemişti. Açıklamanın akşamında 7,35 kuruşa dayandı. Kamu bankalarının önemli miktarda döviz sattığını biliyoruz. Birleri ucuz dövizleri kapatmaya başlamış. Bu ucuz dolarlar kimlere satıldı? Birileri müjdenin enerjiyle ilgili olduğunu kimler biliyordu? Enerji hisseleri 3 gün boyunca tavan yaptı. 
Karadeniz'de doğalgaz bulunduğunun açıklanmasının ardından senetler tepe taklak aşağı düştü. Kim müjdenin ne olduğunu öğrenip pozisyon aldı? 
Bir kaç gün içinde kimler milyonlarına milyon kattı? Sarayın beslemeleri bu konunun neresinde? SPK inceleme başlatmaz ve kamuoyuyla paylaşmazsa o da bu suça ortaktır. Bunun hesabı bugün sorulmazsa bizim iktidarımızda sorulacaktır.
-Bulunduğu söylenen gaz rezervi sosyete damat güzellemesine döndürüldü. Havuz medyasına talimat verilmiş, damat güzelliyorlar. Damat Türkiye için eksen değişikliği yaratacağını söyleyerek gaz vermede geri kalmıyor. Bu damat yakında atıcılıkta kayınpederini geçer. 60 milyar dolarlık rezervi ertti bu damat. Rezervin 65 milyar dolar olduğunu ifade etti enerji bakanı. Türkiye 65 milyar dolarla mı eksen değişikliği yaşayacak? Türkiye dışarıya 455 milyar 756 milyon dolar ödedi. 
18 yılda doğalgazda yaptıkları al ya da öde anlaşmalarını güncelleyerek yapmalılar. Türk Akım projesini yaptırdılar. Putin boruları bizim topraklarımıza döşedi indirimi Bulgaristan'a yaptı. 
-Moldova açıklama yapmış, 'Türkiye gazı bizden iki katına alıyor' demiş. Neden 3 kat fazla aldığımızı ne damat ne kayınpeder izah edebiliyor. 
-Gazı masada kullanın, gaz fiyatlarını düşürün. Önümüzdeki 1 yıl boyunca esnafın ekektrik ve doğalgazını ödemek için düzenleme yapın. Gaz faturalarını düşürün. Vatandaş artık elektrik düğmesine basmaktan korkar oldu.
-Venezuela en büyük kaynaklara sahip ama sefalet kol geziyor. Saray enerji zengini ama fukara Venezuela'dan vergisiz peynir ithal etmeye kalkıyor. Kars'taki, Trakya'daki, Ezine'deki üretici dururken Venezuela'dakileri destekliyor saray.
-Kayınpeder ve damadının pembe tabloları millet için hiçbir şey ifade etmiyor. Elektrik, su, gaz faturaları almış yürümüş. İşsiz sayımız 10,5 milyonu aşmış. 3 milyon 208 bin kişi işinden olmuş. Ülkenin gerçek sorunları bunlar. Bu iktidarın müjde gazıyla üstünü örtebilirim sandığı da bu dertlerdir. Yönetenlerden beklenen algıyı değil ülkeyi yönetmesidir. Milletin beklentisi Gobbels tarzı şok uygulaması değil vatandaşın aklıyla alay etmeye kalkmadan çözüm üretmesdir . 
-Tek adam rejimi baskıyı artırıyor. İBB'nin Kanal İstanbul afişleriyle valilik emriyle polislerce indiriliyor. Yasayı dinleyen kim? Cumhurbaşkanlığı kararıyla İstanbul'da takviye hazır kuvvet müdürlüğü kuruluyor? İstanbul'da kurulan takviye kuvvet neden Ankara'ya bağlı?Neden ihtiyaç duyuluyor, bu kuvvet kimlerden oluşuyor? Yasal dayanağınız ne? 
-Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal isimli genç avukatlar aylardır açlık grevinde. Partimiz açlık grevine karşıdır. Avukatların aileleri de açlık grevine son verilmesini istiyorlar. Bzi de açlık grevinin sonlandırılmasını bekliyoruz.
-Milletimiz sesini duymayanlara, halinin görmeyenlere, vatndaşın parasıyla keyif çatanlara ilk fırsatta notunu verecektir. 
-(AKP'li Mehmet Özhaseki'nin Giresun'daki sel felaketinde yurttaşları suçlaması) Özhaseki, Çevre ve Şehircilik eski bakanı. Dere yataklarına binalar yapılırken Özhaseki neredeymiş? O büyük ihmalin sorumluları kalkmış vatandaşı suçluyorlar, ayıptır. 
(HES'ler) Ülkeyi İstanbul'a ihanet ettik diyenler yönetiyor. Bunu arkasında rant kavgası olduğu kesin. Bölgeleri nasıl yaşanmaz hale getirdiği bütün acımasızlğıyla ortada. Dünya yeşil ekonomi peşinde. 
-('Kılıçdaroğlu doğalgaz bulunmasıyla ilgili neden açıklama yapmadı' sorusu) Bu soru kasıtlı. Neden eleştirmiyorsun kardeşim, diyor. Biz gazın bulunmasını eleştirmiyoruz. Biz buradan çıkacak zenginliğin milletin tamamına yansıtıldığını gördüğümüz andan itibaren alkışlarız."
 
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları