loading
close
SON DAKİKALAR

CHP Sözcüsü Öztrak: Savcılar artık düğünü yapınca soluğu Saray'da alıyorlar

CHP Sözcüsü Öztrak: Savcılar artık düğünü yapınca soluğu Saray'da alıyorlar
Tarih: 21.09.2020 - 15:38
Kategori: Siyaset

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türk Tabipler Birliği'ni hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi. Öztrak,"Sarayın bekçisi almış eline ipini, 'Asalım da asalım' diye Türk Tabipleri Birliği’ni linç etmeye uğraşıyor" ifadelerini kullandı.

Bugün gerçekleşen MYK toplantısnın gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü  Faik Öztrak  Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ile eşi Ayça Dursun'un nikahtan sonraki adresi Cumhurbaşkanlığı Sarayı olmasına "Savcılar artık düğünü yapınca soluğu sarayda alıyorlar. Bunlar sarayın savcısı olmayı Cumhuriyet'in savcısı olmaya tercih ediyorlar" diyerek tepki gösterdi.

İktidarın salgını başarısız bir şekilde yürüttüğünü belirten Faik Öztrak, "Bunlar 5 maskeyi dağıtamadı üstüne bir de İBAN vererek halktan para istediler" dedi.

"Saray'daki herkese iki günde bir test yapılıyor. Aşılarda da saraya öncelik verilecek. Biz bu torpil düzenine karşıyız" diyen Öztrak'ın  açıklamalarından satır başları şöyle:

"Salgınla ilgili açıklanan verilerin bir kısmı artık açıklanmazken, verilerde matematikle açıklamakta güçlük çektiğimiz bazı hususlar da dikkati çekiyor. Yoğun bakım ve entübe edilen hasta sayıları nedense artık açıklanmıyor. Eylül’ün ilk günlerinde Sayın Bakan, 'Yoğun bakım doluluk oranımız yüzde 68' demişti. O günlerde ağır hasta sayımız ise 1.076 idi. Bugün ağır hasta sayımız 1.456. Ve Sağlık Bakanı 'Yoğun bakımda doluluk oranımız yüzde 66' diyor. Çok kısa sürede ağır hasta sayısı yüzde 35 artarken, yoğun bakım doluluk oranımız nasıl düşüyor?

Yine bu yüzde 66 doluluk oranı, sadece yetişkin yoğun bakım yatak sayılarını mı kapsıyor? Yoksa yeni doğan yoğun bakım yatak sayıları da bu hesaba dâhil ediliyor mu? Türkiye’de yoğun bakım yatak sayılarının yaklaşık üçte biri yeni doğan bebekler için. Salgınla mücadelede, yeni doğan yoğun bakım odaları kullanılamayacağına göre, mevcut doluluk oranlarıyla kış aylarında ne yapacağız? Bu ve buna benzer soruların açıklığa kavuşturulması gerekiyor.

Tavsiyemiz yeni bir veri akış stratejisi oluşturulmasıdır. Bu verilerin bilimsel çalışmalara ve kamuoyu denetimine açık olmasıdır. Salgınla mücadelede ciddiyeti artırmamız gerektiği çok açık. Ama bakıyoruz, ülkeyi yöneten saray koalisyonu bu ciddiyetten çok uzak. Saray koalisyonun başı, salgın nedeniyle sadece halkı suçlarken, sarayın bekçisi de almış eline ipini, “Asalım da asalım” diye, Türk Tabipleri Birliği’ni linç etmeye uğraşıyor. Tüm dünya salgınla mücadele ediyor. Bunlar ise salgınla mücadele eden doktorlarımızla mücadele ediyor. Bu nasıl bir akıldır? Bu nasıl bir mantıktır?"

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Mustfa

TTB ile uğraşacaklarına, koronadan daha beter virüs haline gelen, din ve çocuk istismarcısı tarikat adı altında faaliyet gösteren yapılanmalara karşı mücadele etsinler. Sıkar biraz, çünkü kolkolalar.

22.09.2020, 05:02
Yorum Yap

Facebook Yorumları