loading
close
SON DAKİKALAR

CHP Sözcüsü Öztrak'tan 30 Ağustos mesajı

CHP Sözcüsü Öztrak'tan 30 Ağustos mesajı
Tarih: 28.08.2020 - 18:14
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj paylaştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında "30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyetinin çağdaşlaşma mücadelesinin önemli bir aşamasıdır" dedi.

Faik Öztrak'ın 30 Ağustos mesajı şöyle:
"Ulusumuzun emperyalizme karşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği savaş, bundan 98 yıl önce, büyük bir zaferle sonuçlandı.

30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyetinin çağdaşlaşma mücadelesinin önemli bir aşamasıdır. Cumhuriyetimizin kurucuları, savaş meydanlarında kazanılan zaferin; ekonomide, sosyal alanda ve hayatın diğer tüm alanlarında kazanılacak zaferlerle taçlandırılmadıkça, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine ulaşılamayacağını biliyordu. Milletimizin, bu yoldaki pusulası ise Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri oldu.

Kalplerde vatan aşkı, ruhlarda çelik gibi kararlılık ve mücadele azmi… Genç Türkiye Cumhuriyeti bu temeller üzerinde yükseldi. Bizler de Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine, ülkemizin kurucu senedi Lozan’a, Atatürk ilke ve devrimlerine, devraldığımız onurlu mirasın sorumluluğuyla sonuna kadar sahip çıkma azmindeyiz.

30 Ağustos Zaferini, bu büyük günün yıl dönümünü coşkuyla ve özlemle kutluyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları