loading
close
SON DAKİKALAR

CHP Sözcüsü: Sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse oldu bitti yaratmasın, balkon konuşmasıyla suyu bulandırmasın

CHP Sözcüsü: Sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse oldu bitti yaratmasın, balkon konuşmasıyla suyu bulandırmasın
Tarih: 28.05.2023 - 18:42
Kategori: Siyaset

CHP Sözcüsü Faik Öztrak basının karşısına çıktı. Öztrak;"Seçimin en kritik aşamasındayız. Oylara, oy çuvallara, ıslak imzalı tutanaklara sahip çıkacağız.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ikinci tur cumhurbaşkanı seçimlerinde sandıkların kapanmasının ardından yaptığı açıklamada, "Devletin resmi ajansı tarafından açıklanan ilk sonuçların nasıl manipüle edildiğini ve nasıl hızla değiştiğini ilk tur dahil bütün seçimlerde gördük. Görevinizin başından ayrılmayacaksınız.  Sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse bir oldu bitti yaratmasın. Balkon konuşmalarıyla suyu bulandırmaya kalkışmasın" dedi. 

İkinci tur cumhurbaşkanı seçimlerinde oy sayımları başlarken, birinci turun aksine bilgilendirme yapmak üzere CHP'den Cumhurbaşkanı Yardımcıları Adayları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş yerine CHP Sözcüsü Faik Öztrak basının karşısına çıktı. 

 
 

Öztrak, ilerleyen saatlerde de açıklamalar yapılacağına işaret ederek, şunları söyledi:

"Seçimin en kritik aşamasındayız. Oylara, oy çuvallara, ıslak imzalı tutanaklara sahip çıkacağız.

Sandık başında görevli arkadaşlarımız, müşahitlerimiz üstün bir sorumluluk anlayışı ile görevlerini sürdürüyorlar. Biz de genel merkezimizde kurduğumuz veri sistemi ile sonuçları takip ediyoruz. 

Milletimizin iradesini sonuna kadar koruyacağız ve kazanacağız. 

İki adayı oyladığımız için sonuçlar hızla belli olacak. Yetkilileri sağduyulu davranmaya davet ediyoruz. 

Sandık görevli arkadaşlara özellikle hatırlatmak istiyorum. Sayım sırasında yapılabilecek usülsüzlükleri takip edip önleyeceksiniz. Islak imzalı tutanakların seçim kuruluna güvenle ulaşmasını sağlayacaksınız. 

İşlemler bitene kadar görevinizin başından ayrılmayacaksınız.

 

Devletin resmi ajansı tarafından açıklanan ilk sonuçların nasıl manipüle edildiğini ve nasıl hızla değiştiğini ilk tur dahil bütün seçimlerde gördük. Görevinizin başından ayrılmayacaksınız.

Sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse bir oldu bitti yaratmasın. Balkon konuşmalarıyla suyu bulandırmaya kalkışmasın. Milletimiz 19'da yapacağımız açıklamayı beklesin.

Görevlerimiz ve vatandaşlarımız sandıkları korumayı beklesin. Birleşe birleşe bugüne geldik. Bugün hep birlikte kazananacağız. Yandaşımın değil vatandaşımın refahı diyenler kazanacak. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında bu ülkeye yeniden baharları getireceğiz. 

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları