loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'den 29 Ekim yasağına tepki: Atalarımız kurarken izin almadı, biz de kutlarken izin almayacağız

CHP'den 29 Ekim yasağına tepki: Atalarımız kurarken izin almadı, biz de kutlarken izin almayacağız
Tarih: 28.10.2020 - 10:32
Kategori: Siyaset

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Milli bayramlarımıza karşı alerjisi olanların, milletimizin kutlama programlarını engelleme çabalarına rağmen, Cumhuriyet değerlerini yaşatmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliklerine gönderdiği genelgeyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına getirilen kısıtlama tepki çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP'li belediyelerin Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutlayacağını belirterek, "­­­Tüm halkımızı, pandemi tedbirlerine uymak kaydıyla Cumhuriyetimizin 97. yaşını kutlamaya davet ediyoruz. Milli bayramlarımıza karşı alerjisi olanların, milletimizin kutlama programlarını engelleme çabalarına rağmen, her hal ve şartta Cumhuriyet değerlerini yaşatmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Atalarımız Cumhuriyet’i kurarken izin almadı biz de kutlarken izin almayacağız. Onlar saray düzenini, biz demokrasiyi savunacağız" dedi.

Seyit Torun’un açıklaması şöyle:
"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Cumhuriyet’i kuran partinin temsilcileri olarak, Cumhuriyetimizin 97. yaşını coşkuyla kutlayacağız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatlarıyla tüm belediye başkanlarımız, pandemi tedbirlerine uyarak, Cumhuriyet Bayramı için kendi bölgelerine uygun kutlama programları hazırladı. Biz bu vesileyle tüm halkımızı, yine pandemi tedbirlerine uymak kaydıyla Cumhuriyetimizin 97. yaşını kutlamaya davet ediyoruz.
“Onlar saray düzenini biz demokrasiyi savunuyoruz.
Milli bayramlarımıza karşı alerjisi olanların, Cumhuriyet Bayramı’nda da milletimizin kutlama programlarını engelleme çabası içinde olmasını da üzülerek takip ediyoruz. Bu sorunlu çabalara rağmen, biz her hal ve şartta Cumhuriyet değerlerini yaşatmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bir kez daha söylüyoruz: Atalarımız Cumhuriyet’i kurarken izin almadı biz de kutlarken izin almayacağız. Onlar saray düzenini, biz demokrasiyi savunacağız. İkinci yüzyılda, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. İnanıyoruz ki; Cumhuriyet değerlerine yürekten bağlı olan milletimiz, maruz bırakıldığı tüm sorunları aşacak güce sahiptir. Bilhassa kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümünü kutluyor, devletimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını rahmetle, minnetle anıyorum."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları