loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Böke: Dolardaki yükseliş 7,54 seviyesini aştı. 'En kötüyü geride bıraktık' diyenler, sorumlusu sizsiniz

CHP'li Böke: Dolardaki yükseliş 7,54 seviyesini aştı. 'En kötüyü geride bıraktık' diyenler, sorumlusu sizsiniz
Tarih: 17.09.2020 - 14:58
Kategori: Siyaset

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, "Dolar/TL'deki yükseliş 7,54 seviyesini aştı. Kamu yararı yerine yandaş zenginliği gözeten rantçı düzeni kuranlar sorumlu" dedi.

CHP Genel Sekreteri, İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Türk Lirası'nın dolar karşısında değer kaybetmesine ilişkin açıklama yaptı.

Böke, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "En kötüyü geride bıraktık" sözüne göndermede bulunarak, "Dolar/TL'deki yükseliş 7,54 seviyesini aştı. Sorumlusu sizsiniz! Türkiye ekonomisini dış borca bağımlı kılan üretim ve finansman düzenini kuranlar sorumlu" ifadelerini kullandı.

Selin Sayek Böke'nin açıklamaları şöyle:
"En kötüyü geride bıraktık diyenler… Krizi değil algıyı yönetmeyi seçenler! TL an be an değer kaybediyor! Dolar/TL'deki yükseliş 7,54 seviyesini aştı. Sorumlusu sizsiniz! Türkiye ekonomisini dış borca bağımlı kılan üretim ve finansman düzenini kuranlar sorumlu. Türkiye’nin 1 yıl içinde ödemesi gereken dış borcu 176 milyar dolar, finanse edilmesi gereken cari açık 30 milyara doğru gidiyor. Bu bağımlılık varken güveni yerle bir edenler sorumlu. Türkiye’nin risk primi 522’ye çıktı. Tüm kamu kurumlarını yıkıp yerine şahsiliği koyanlar sorumlu. Kamu yararı yerine yandaş zenginliği gözeten rantçı düzeni kuranlar sorumlu. Kuralların ve hukukun yerine keyfiliği koyanlar sorumlu. Kamu bankaları da, Hazine de, TCMB’nin rezervleri de boşaltıldı. Kısacası, Saray rejiminin varlığı kriz! Güçlendirilmiş parlamenter demokrasi, güçlü sosyal devlet ile, kamu yararı gözeten üretici ve üretenlerin destekçisi devlet ile, halk ile el ele bu krizi aşacağız!"

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları