loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Dilek Yalçın: Sağlık çalışanları için alkıştan daha fazlası yapılmalı

CHP'li Dilek Yalçın: Sağlık çalışanları için alkıştan daha fazlası yapılmalı
Tarih: 04.04.2020 - 10:15
Kategori: Gündem

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, Balıkesir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Fevzi Turgut’un sosyal medya üzerinden yaptığı İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz’ı eleştiren bir paylaşım sonrası aile hekimliği sözleşmesinin 2 ay süreyle askıya alınmasını “büyük haksızlık” diyerek tepki gösterdi. ...

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın 2 ay açığa alınan Balıkesir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Fevzi Turgut’un sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşım sonrası aile hekimliği sözleşmesinin 2 ay süreyle askıya alınmasının mücadele verilen günlerde yapılmasının doğru olmadığını belirtti.

Yalçın yaptığı açıklamada, Covid-19 ile mücadele edilen bu dönemde böyle bir kararın verilmesini anlayamıyoruz. Sağlıkçalışanlarının gecelerini gündüzlerine katıp cansiperane mücadele verdikleri bir dönemde İl SağlıkMüdürü’nü eleştirdiği için bir doktora verilen bu cezayı kınıyoruz. Bu yanlıştan bir an evvel dönülmesini istiyoruz. Dr. Fevzi Turgut’un suç oluşturmayan paylaşımı nedeniyle soruşturma açılmadan, Anayasal savunma hakkı kullandırılmadan, apar-topar sözleşmesinin askıya alınmas ıbüyük bir haksızlıktır. Böyle kritik bir dönemde verilen bu karar hukuka da aykırıdır” dedi.Sağlık çalışanlarına yönelik şartların iyileştirilmesi gerektiğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, “Tüm dünyada ve ülkemizde her geçen gün büyüyen corona salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları zor şartlarda görevlerini sürdürüyorlar. Evlerine gidemiyor, evdikleriyle kucaklaşamıyorlar. Sağlık Bakanı her ne kadar her sağlık çalışanı için yeterli maske ve ekipmanların olduğunu söylese de hekimler ve tüm sağlık çalışanları bu ekipmanların ve maskelerin yetersiz olduğunu dile getiriyorlar. Zor şartlarda çalışan bu virüs ile mücadele kapsamında hayatlarını ortaya koyan sağlık çalışanları için alkıştan daha fazlası yapılmalı” şeklinde konuştu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları