loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Gürer, Kılıçdaroğlu’nun Niğde'ye 23 Ağustos’ta yapacağı ziyaret öncesi vatandaşları bilgilendirdi

CHP'li Gürer, Kılıçdaroğlu’nun Niğde'ye 23 Ağustos’ta yapacağı ziyaret öncesi vatandaşları bilgilendirdi
Tarih: 21.08.2022 - 10:50
Kategori: Siyaset

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, partisinin Ulukışla İlçe Başkanlığı tarafından ilçeye bağlı Kılan köyünde düzenlenen “Ülke Sorunları ve Çözüm Yolları” konulu toplantıda konuştu.

CHP'li Gürer, Kılıçdaroğlu’nun 23 Ağustos’ta gerçekleştireceği Niğde ziyaretiyle ilgili detayları paylaştı…

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, partisinin Ulukışla İlçe Başkanlığı tarafından ilçeye bağlı Kılan köyünde düzenlenen “Ülke Sorunları ve Çözüm Yolları” konulu toplantıda, “Sorunları da çözüm yollarını da biliyoruz. İktidara geldiğimizde, şu anda yaşadığınız tüm sorunları çözerek, insanca bir yaşamı sahipleneceğiz” dedi. 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, toplantıda ayrıca, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23 Ağustos Salı günü gerçekleştireceği Niğde ziyaretiyle ilgili olarak da, tüm vatandaşları saat 10.30’da Şadırvan Parkta düzenlenecek halk buluşmasına davet etti.

CHP İKTİDARINDA TARIMSAL SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

Toplantıda söz olarak CHP’nin iktidara geldiğinde hayata geçireceği proje ve uygulamalarda ilgili açıklama yapan Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, özellikte tarımsal sorunların çözümüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ÇİFTÇİNİN 250 MİLYAR LİRA ALACAĞI VAR

2006’da çıkarılan ve milli gelirin yüzde 1’inin çiftçilere aktarılmasını öngören Tarım Kanunu’nun doğru bir kanun olduğunu ancak AK Parti iktidarının bu kanunu uygulamadığını belirten Gürer, “Milli gelirin yüzde 1’nini çiftçiye vereceğiz dediler, vermediler. Çiftçi, iktidardan 250 milyar TL alacaklı” dedi.

TARIMSAL KREDİ FAİZLERİ SİLİNECEK

CHP iktidarında mazotta ÖTV ve KDV’yi kaldırıp, çiftçilerin tarımsal kredileriyle ilgili faizleri sileceklerini belirten Gürer, “Bir yıl öncesinden hangi bölgede hangi ürünün yetiştirileceği bilinecek ve buna göre ekim yapılacak. Ürünün üretim maliyetiyle satış maliyeti dışında çiftçi zarar ederse, bu zararı karşılayacağız” diye konuştu.

TARIM SAYIMI YAPILACAK

Tarım sayımını mutlaka yapacaklarını anlatan CHP Milletvekili Gürer, arsa bazlı ölçekte Türkiye’nin tüm tarımsal sorunlarını çözmeye niyetli olduklarını ifade etti.

KOOPERATİFÇİLİK GELİŞTİRİLECEK

Kooperatifçilik sistemini geliştireceklerini kaydeden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Çukobirlik, Antbirlik, TARİŞ, Fiskobirlik gibi birlikleri yeniden ve daha faal hale getirip, çiftçinin üretim noktasından rafa kadar giden süreci düzene sokacağız. Aracılık sistemini ortadan kaldırıp üreticiden tüketiciye en kestirme yoldan ürünü ulaştırarak, tüketiciye ulaşan ürünün fiyatın daha makul olmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

HAK, HUKUK, ADALET, LİYAKAT

İktidara geldiklerinde istikrarı da getireceklerini söyleyen Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Hak, hukuk, adalet kavramıyla eşitliği sağlayacağız, liyakati önemseyeceğiz. ‘Hangi partilisin’ diye sormayacağız. İşini, doğru, düzgün, ahlaklı yapanı sahipleneceğiz. Çünkü bize işini iyi yapan adam lazım.  Üretimi artıracağız, işsizliğe son verecek yatırımları geliştireceğiz. Aile sigortasıyla ekonomik anlamda sorun yaşayan her aileye maaş bağlayacağız. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ anlayışıyla ekonomik sıkıntı yaşayan ancak derdini söyleyemeyen, yoksul, sahipsiz insanların elinden tutan bir iktidar olacağız. Yardımları artıracağız, hiç bir çocuğun yatağa aç girmemesi sağlayacak düzenlemeleri hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN SİYASET YAPMA ANLAYIŞI…

Bu projelerin hayata geçirilmesi noktasında CHP’nin tüm kadroları olarak çok iddialı olduklarını kaydeden Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Çünkü Sayın Genel başkanımızın siyaset yapma anlayışı bu” dedi.

GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU’NUN NİĞDE ZİYARETİ

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ulukışla’nın Kılan köyündeki toplantıda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun23 Ağustos Salı günü gerçekleştireceği Niğde’de programı ile ilgili bilgileri de aktararak, Kılıçdaroğlu’nun aynı gün saat 10,30’da Şadırvan Park’ta gerçekleştireceği ‘Halk Buluşmasına’ davet etti.

TARİHİ BİR GÜN OLACAK

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Niğde ziyaretini ‘tarihi bir gün’ olarak nitelendiren CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Sayın Genel Başkanımız 23 Ağustos Salı günü  saat 10.30 Niğde şadırvan  parkta esnaflarımız ve Halkımız ile buluşacak. Niğde’de ilk kez Grup toplantısını yapacak. Grup Toplantısı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Daha sonra muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantı yapıp, sorun ve soruları dinleyeceğiz” diye konuştu.

HER SORUNA VAKIFIZ

CHP Milletvekili Gürer, ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Niğde’ye yönelik sorunlarıyla ilgili toplantı gerçekleştireceğini belirterek, “Milletvekilleri olarak bizlerin, ilçe başkanlarımızın il genel meclisi üyelerimizin önermeleriyle oluşan Niğde’ye yönelik yapılması gerekenler ile ilgili çalışmalar gerçekleştireceğiz. Darboğazın göletinden, Emirlerin göletine, bölgede üretimle ilgili sorunlara, yerleşim alanlarıyla ilgili sorunlara, orman köylerinden boşaltılmasıyla ilgili sorunlara kadar her soruna vakıfız; bunlarla ilgili çalışmalar yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

ÖNCE İNSAN…

Gürer, insanca bir yaşamı sahiplenerek ‘önce insan’ kavramıyla ne ezen ne ezilen, insanca bir düzenin kurucusu olmaya kararlı olduklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları