loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Gürer, sağanak nedeniyle çiftçilerin zararlarının giderilmesi için TBMM Başkanlığında kanun teklifi verdi

CHP'li Gürer, sağanak nedeniyle çiftçilerin zararlarının giderilmesi için TBMM Başkanlığında kanun teklifi verdi
Tarih: 14.06.2023 - 11:49
Kategori: Siyaset

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye genelinde etkili olan sağanak nedeniyle çiftçilerin zararlarının giderilmesi için TBMM Başkanlığında kanun teklifi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, son günlerde meydana gelen yağışların birçok ilde üreticilerin ciddi mağduriyetine neden olduğunu söyledi.

Gürer, yağışların sürdüğü yerlerde üreticilerin bekledikleri ürünü alamayacaklarını ve bu bölgelerde uğradıkları zararların karşılanması gerektiğini aktardı. Küresel ısınmanın etkilerine karşı önlem alınmasının gerekliliğine işaret eden Gürer, ortaya çıkan tablonun üretici açısından kaygı verici olduğunu söyledi.

TBMM Başkanlığına afetlerden etkilenen çiftçilerin zararlarının giderilmesi için kanun teklifi verdiğini ifade eden Gürer, "Bu kanun teklifi afetlerden etkilenen çiftçilerin kamu bankalarına ve tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının 3 yıl ertelenmesini öngörüyor. Kanun teklifi, zarara uğrayan çiftçilerin yeniden ekim yapabileceği ve bu bağlamda içinde bulundukları sorunların hafifletileceği bir öneridir." dedi.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları