loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Öztrak'tan Erdoğan'a sert tepki: İspatlayamazsa namussuzdur

CHP'li Öztrak'tan Erdoğan'a sert tepki: İspatlayamazsa namussuzdur
Tarih: 07.04.2021 - 16:50
Kategori: Siyaset

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısındaki, “Bu emekli amiraller ne yazık ki talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu’ndan alıyor” sözlerine tepki gösterdi.

CHP'li Faik Öztrak Twitter hesabından AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısındaki, “Bu emekli amiraller ne yazık ki talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu’ndan alıyor” sözüne karşılık verdi. Öztrak paylaşımında “Arsız kendini güçlü sanınca, Haklıyı suçlu çıkarmaya çalışırmış.  ‘Emekli Amiraller talimatı Kılıçdaroğlu’ndan alıyor’ sözü arsızlığın dik alasıdır. Müddei iddiasını ispatlayamazsa namussuzdur, şerefsizdir. Mert dayanır, namert kaçar. CHP milletimizle beraberdir.” ifadesini kullandı.

Arsız kendini güçlü sanınca,
Haklıyı suçlu çıkarmaya çalışırmış.
“Emekli Amiraller talimatı Kılıçdaroğlu’ndan alıyor” sözü arsızlığın dik alasıdır.
Müddei iddiasını ispatlayamazsa namussuzdur, şerefsizdir.
Mert dayanır, namert kaçar.
CHP milletimizle beraberdir.

— Faik Öztrak (@faikoztrak) April 7, 2021

 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik de Öztrak'ın sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi. Çelik paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

Dikkatli bir üslupla, siyasi akılla konuşuyoruz. Her türlü saygısızlıklarına makul bir dille cevap vermeye çalışıyoruz. Ama akıl ve izan bunları tamamen terketti. Siyasi akıl bitince küfür etmeye başlıyorlar.

En büyük namussuzluk, siyasetin namusunu tehdit eden her türlü darbe girişimine ve muhtıraya destek vermektir. Tarih boyunca ve bugün her türlü milli irade düşmanlığına hizmet etmektir.

En büyük arsızlık, 1960’tan bu yana milli iradenin namusuna silah doğrultanlara yardım ve yataklık yapan bir siyasi tarihten utanmamaktır.

En büyük namussuzluk geçmişteki Yassıada’yı aynen bugünde canlandırma teşebbüsüdür.

En büyük namussuzluk kendi partileri adına “iktidarı canlı yayında yargılayacağız” diye vahşet çağrısı yapılırken üç maymunu oynamaktır...

En büyük arsızlık, “iktidarı seçimle ya da seçimsiz” göndermekten bahseden mensuplarının demokrasi düşmanı çağrılarına susarak destek vermektir.

En büyük saygısızlık milletin seçtiği Cumhurbaşkanını muhalefet diliyle değil düşmanca ve Yassıada diliyle hedef almaktır.

En büyük akılsızlık, aynaya bakarak konuşurken, başkasına konuştuğunu zannetmektir.

15 Temmuz gecesi kim direndi, kim kaçtı herkes gördü. Direnen ve mücadele eden lider bizim liderimizdi. Kaçanın adresi ise sizin genel merkezinizde.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları