loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Süleyman Bülbül; 'RTÜK suç işliyor'

CHP'li Süleyman Bülbül; 'RTÜK suç işliyor'
Tarih: 15.09.2022 - 16:51
Kategori: Siyaset

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, RTÜK'ün Halk TV'ye verdiği yayın durdurma ve para cezalarına ilişkin, “RTÜK suç işliyor” dedi.

CHP’Lİ BÜLBÜL: RTÜK SUÇ İŞLİYOR

RTÜK, Halk TV’ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun küçük düşürüldüğü iddiasıyla iki ayrı dosyadan para cezası, Diyarbakır Adliyesinde babaya oğlunun kemiklerinin torba içinde verilmesinin eleştirildiği Sözüm Var programı nedeniyle yine para cezası ve yayın durdurma cezası verdi. CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül konuyla ilgili açıklama yaptı.

İktidarın basın yayın organlarını para ve yayın durdurma cezalarıyla basın mensuplarını ise haklarında iddianame hazırlatarak, tutuklayarak sindirmeye çalıştığını belirten Bülbül, “Saray rejimi yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç olan basını tek kanallı yayın günlerine döndürmeye çalışıyor. Tek adam gibi basın yayında da tek ses o da kendi sesi olsun istiyor. Basın üzerindeki bu faşizan rejimi de RTÜK’ü kullanarak yaratmaya çalışıyor. Bugün oğlunun kemiklerini poşet içinde verenlerin, adaleti ayaklar altına alanların, en temel hak olan yaşam hakkını gasp edenlerin değil bunu dile getiren gazetecilerin suçlu bulunduğu bir rejim ile karşı karşıyayız. Devletin kurumları muktedir olarak gördüğü AKP’nin partizanlığını yapmakta, hukuksuz kararlarla başta Anayasa olmak üzere hak temelli tüm yasaları çiğnemekte, suç işlemektedir. RTÜK, halkın haber alma hakkı için görevini yapan basın yayın organları için verdiği bu garabet kararları bir an önce kaldırılmalıdır” dedi.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları