loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Türabi Kayan bakan Kurum'a sordu; Cam atıklarını kim toplayacak?

CHP'li Türabi Kayan bakan Kurum'a sordu; Cam atıklarını kim toplayacak?
Tarih: 03.08.2022 - 09:48
Kategori: Siyaset

CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'a sordu; bölgemizde yaşanmakta olan, cam atıklarını kimin toplayacağı konusundaki belirsizliği ortadan kaldırmak için ne yapacaksınız?"

CHP Kırklareli Mv. Türabi Kayan, büyük bir problem haline gelen cam atıklarının akibetini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı   Murat Kurum'a sordu.

CHP'li Kayan oratada kalan cam atıklarını sordu;

"Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak; bölgemizde yaşanmakta olan, cam atıklarını kimin toplayacağı konusundaki belirsizliği ortadan kaldırmak için ne yapacaksınız?

İnsanların refah düzeylerinin yükselmesi ile beraber geri dönüşebilir atık miktarı da artmıştır.

Atık ile çöp arasında bir ayrım söz konusudur. Çöp; kâğıt, karton, cam, plastik gibi maddelerin ayrıştırıldıktan sonra geri dönüştürme olasılığı olmayan maddelere verilen isimdir.

Günümüzde insanlarda farkındalığın arttırılması geri dönüşebilir atıkların kaynağında ayrı toplanabilmesi için oldukça önemlidir.

Özellikle geleceğin sahibi öğrencilerin farkındalığının artırılması, geri dönüşüm faaliyetlerinin sürdürülebilirliği açısından önemli bir adım olarak görülmektedir.

Kırklareli ilimizin neredeyse tamamında atık cam biriktirme kutuları bulunmaktadır. Ancak; bu kutular içerisinde biriken atık camlar biriktirme kutularından dışarıya taşmakta, görüntü kirliliğine neden olmaktadır.

Atık cam biriktirme kutularında biriken atık camları “kimin toplayacağı” konusundaki belirsizlik sorunları da beraberinde getirmektedir.

Vatandaşlarımız; sebebi ne olursa olsun, toplanmayan ve görsel kirliliğe sebep olan bu atıklardan son derece rahatsızdır." dedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları