loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Yankı Bağcıoğlu’ndan Çanakkale Şehitler Abidesi önünde açıklama; Gazilerimiz için harekete geçin!

CHP'li Yankı Bağcıoğlu’ndan Çanakkale Şehitler Abidesi önünde açıklama; Gazilerimiz için harekete geçin!
Tarih: 15.03.2024 - 12:23
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu; "Türk kahramanlığının tüm dünyaya gösterildiği, bir milletin kaderiyle bütünleşen bu destansı zaferde, vatanımızın her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmıştır" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümü vesilesiyle Çanakkale'nin Eceabat ilçesindeki tarihi "Dur Yolcu" Şehitler Abidesi önünde bir açıklama gerçekleştirdi.

Bağcıoğlu'nun yanı sıra CHP Çanakkale Milletvekilleri Özgür Ceylan ve İsmet Güneşhan, Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergün, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği temsilcileri ile partililer de hazır bulundu.

Konuşmasına Çanakkale Zaferi'nin tarihi önemine vurgu yaparak başlayan Bağcıoğlu, "Türk kahramanlığının tüm dünyaya gösterildiği, bir milletin kaderiyle bütünleşen bu destansı zaferde, vatanımızın her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmıştır" dedi.

Nusret Mayın Gemisi'nin kahramanlığına değinen Bağcıoğlu, Yüzbaşı Hakkı Bey ve personelinin 26 mayını döşeyerek savaşın kaderini ve milletimizin haklı mücadelesinin akışını değiştirdiğini ifade etti.

Gazilerin ve şehit ailelerinin ekonomik ve sağlık sorunlarına da değinen Bağcıoğlu, şunları kaydetti:

"Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin toplumun her kesiminde olduğu gibi ekonomik sorunları dayanılmaz boyutlara gelmiştir. Ama bunun dışında özellikle sağlık sorunlarının da acil çözülmesi gerekir. Gazilerimizin protezleri, tekerlekli sandalyeleri için yapılması gereken ödemelerde sıkıntılar yaşanmaktadır. Gaziler, Sağlık Bakanlığı'na devredilmesine rağmen rehabilitasyon ve fizik tedavi işlemleri 5-6 ay gibi ciddi süreler almaktadır. Bu sorunların bir an önce çözülmesi şarttır. Şehitlerin ve gazilerin toplumun her kesimi için kutsal bir emanet olduğunu vurgulayan Bağcıoğlu, ekonomik sıkıntılarının da giderilmesi gerektiğini kaydetti. Tüm şehit ailelerine ve gazilere hükümetin gereken desteği vermesi talebinde bulundu."

Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na çağrıda bulunan Bağcıoğlu, "Bu talepleri dikkate alın. Gazilerimiz için harekete geçin. En azından bir açıklama bekliyoruz" dedi.

Son olarak, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, ebediyete intikal eden tüm şehitleri rahmet ve minnetle andı. Çanakkale ruhunun daima yaşatılacağını ifade ederek, sözlerini noktaladı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları