loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'liler önerge verdi, AKP'liler oralı olmadı

CHP'liler önerge verdi, AKP'liler oralı olmadı
Tarih: 11.09.2012 - 14:56
Kategori: Özel Haberler

CHP'liler 2 sene önce verdikleri önergenin çözüme ulaştırılmamasından dolayı konuyu yeniden gündeme getirdi...

CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Ali Cemal Kimverdi hazırladığı yazılı önergede, “CHP’liler 2 yıl önce önerge verdi, 2 yıl geçti AKP’liler çözmedi ve oralı olmadı. İBB Başkanlığının Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nin Yeşilköy’de ki binasını tahliye etmek istemesi 100.000 hastayı mağdur edecek” diyerek yüz binlerce Kas hastalarının sesini mecliste yankılattırdı, İstanbul Valisi’ni ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını göreve davet etti.

İstanbul İl Genel Meclisi (İGM) 2012 yılı Eylül ayı Meclis toplantılarında CHP İl Genel Meclis Üyesi Ali Cemal Kimverdi’nin hazırladığı yazılı önergesi ilgili komisyonlara oy birliği ile havale edildi. Hazırladığı yazılı önerge ile düşüncelerini ve bilgilerini aktaran CHP’li Kimverdi şunları söyledi;

“Türkiye Kas Hastalıkları Derneği ülkemizdeki yaklaşık 100.000 kas hastasının daha kaliteli yaşam sürmelerinin koşullarını yaratmak, hastalara ve topluma rehber olmak, çözüm önerileri geliştirmek amacı ile 1978 yılında Prof. Dr. Coşkun Özdemir öncülüğünde kurulmuş. Birçok önemli Profesörler, Doktorlar ve seçkin simaların Kurucuları arasında bulunduğu dernek 1991 yılına kadar Aksaray’da, 1991 yılında Prof. Dr. Nurettin Sözen’in Belediye Başkanlığı döneminde İBB Başkanlığı 07–03–1991 tarih ve 11262 sayılı sözleşme ile Yeşilköy’de hat boyu caddesi üzerindeki 578 m.lik arsayı kas hastalarının yararına derneğe kiralamıştır. Arsaya aynı yıl dernek üyelerinin katkıları ile şimdiki bina yapılmıştır”

CHP’liler 2 yıl önce önerge verdi, 2 yıl geçti AKP’liler çözmedi

”Dernek genellikle tekerlekli sandalye kullanan hastaların merkeze fizyoterapi hizmeti alması için tam teşekküllü nakil aracına ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle 2010 yılında CHP’li arkadaşlarımız tarafından İstanbul il genel meclisine önerge vererek aracın alınmasını talep ettiler. Talep ilgili komisyonlar tarafından değerlendirilmiş, plan bütçe komisyonu tarafından bütçe imkânlarının yetersizliği gerekçe gösterilerek oy çokluğu ile reddedilmiştir. Aradan geçen 2 yılda 100.000.TL’ lik aracı bütçe imkânlarının yetersizliğini gerekçe gösteren İstanbul İl Genel Meclisinin AKP’li meclis üyeleri ve AKP’li Belediye Başkanı ve İstanbul İl Özel İdaresi Genel sekreteri Sabri Kaya’nın da içinde olduğu “Gönül Yıldızları Derneğine” özel ilgilerini esirgememişlerdir”

İBB Başkanlığının Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nin Yeşilköy’de ki binasını tahliye etmek istemesi 100.000 hastayı mağdur edecek”

“Bütçe imkânlarının yetersizliğini öne sürenler bakın nerelere para ayırabilmişlerdir: Kimler tarafından kullanıldığını bilmediğimiz 83 araç kiralamasına 2.500.000.TL, Meclis üyelerinin yurtdışı gezilerine 2012 yılında 100.000.TL, Özel İdare Bürokratlarının yurtdışı gezilerine 2012 yılı için 150.000.TL, Meclis üyelerinin 2010 yılı Kartepe seminerine (2 gün) 120.674.TL, Meclis üyelerinin 2012 yılı Abant seminerine (2 gün) 407.176.TL, tüm bunlar yetmediği gibi 277 meclis üyesine 2012 yılında tablet bilgisayar verdiler (Hazırladığım yazılı önerge ile sorularımı sordum cevabını bekliyorum) 100.000 TL’ yi Kas Hastaları için bulamayanlar kendileri için istediklerini verebiliyorlar. Kas hastalarının kullandığı bina İBB Başkanlığı tarafından kira sözleşmesi yenilenmeyerek tahliye edilmek üzere karar vermiştir, buna karşı dernek konuyu yargıya taşımıştır. İBB Başkanlığının Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nin Yeşilköy’de ki binasını tahliye etmek istemesi 100.000 hastayı mağdur edecek.

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği ihtiyacı hakkında

”Türkiye kas hastalıkları derneği ihtiyacı olan tam donanımlı hasta nakil aracı talebi 2010 yılında İstanbul İl Genel Meclisi komisyonları tarafından değerlendirilmiş olup, Meclis kararı ile bütçe tarafından karşılanmasına karar verilmiş, daha sonra bütçe imkânlarının yetersizliği nedeni ile hayata geçirilememiştir. Aradan geçen süreçte bütçeden bu yönde kaynak aktarımları yapılmıştır. Talebim kas hastalıkları derneğinin ihtiyacı olan tam donanımlı aracın bütçe imkânları ile acil temin edilmesi. Bu nedenle önergemin plan bütçe komisyonuna havalesini saygılarımla arz ederim. Ek: Meclis ve Komisyon kararları”

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları