loading
close
SON DAKİKALAR

Cumhurbaşkanlığı'nın sosyal medya için ayırdığı milyonluk bütçe Meclis gündeminde

Cumhurbaşkanlığı'nın sosyal medya için ayırdığı milyonluk bütçe Meclis gündeminde
Tarih: 07.08.2020 - 13:02
Kategori: Gündem

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın 2020-2024 Stratejik Planını Meclis’e taşıdı. Bülbül “Sosyal medyanın kısıtlandığı bu günlerde Stratejik Planda yer alan rakamların nasıl harcandığının da kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir” dedi. ...

CHP’li Bülbül Meclis Başkanlığı’na sunduğu önergede Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın 2020-2024 Stratejik Planında Vatandaş odaklı kamu hizmeti anlayışının hayata geçirilmesine öncülük etmekamacıyla ayrılan para 39 milyon 348 bin olduğunu belirterek, “811 milyon 260 bin lirasının hükümet faaliyetlerinin kamuoyuna duyurulması için ayrılmış. Bu toplam 6 amaç için tahsis edilen 1 milyar 908 milyon liranın yüzde 42’si demek. Ayrıca sosyal medya için ayrılan 4 yıllık ayrılan bütçe 270 milyon 420 TL. Bir yandan sosyal medyayı kısıtlayıp bir yandan bu bütçeyi ayırmak milletin aklıyla dalga geçmek demektir.Ayrılan bu yüksek rakamların ise hangi faaliyetler doğrultusunda nasıl harcandığı ise belli değil” dedi.

“Sosyal medyanın kısıtlandığı ve kamu hizmetinin içeriğinin daraltıldığı bu günlerde Stratejik Planda yer alan rakamların nasıl harcandığının da kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir” diyen Bülbül, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a şu soruları yöneltti.

  1. 2020-2024 Stratejik Planında Amaç 4 başlığında bahsi geçen “hükümet faaliyetlerinin ve hizmetlerin kamuoyuna duyurulması” için yürütülecek faaliyetler nelerdir?
  2. Stratejik Planda Amaç 4 başlığı altında yer alan “sosyal medya stratejisine” yönelik çalışmalar nelerdir?
  3. Stratejik Planda Amaç 3 başlığı altında “basının güçlendirilmesi” çalışmaları hedeflenmiştir. Bu amaç doğrultusunda yürütülen faaliyetler nelerdir?
  4. Amaç 1 ve 4 kapsamında yürütülecek “kamu hizmeti ve kamu diplomasisinin gelişimi” için yürütülen faaliyetler nelerdir?

 

 

 

 

                                           

 

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları