loading
close
SON DAKİKALAR

Cumhuriyet'in 97. yılında yelkenliler, Körfez'den İzmirlileri selamladı

Cumhuriyet'in 97. yılında yelkenliler, Körfez'den İzmirlileri selamladı
Tarih: 29.10.2020 - 13:53
Kategori: Yerel

İzmir'de Cumhuriyet’in ilanının 97. yılı nedeniyle düzenlenen kutlamalar sabah saatlerinde başladı.

Cumhuriyet'İn 97. yılında İzmir Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen resmi törende ilk olarak İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tebrikleri kabul etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Vali Köşger yaptığı konuşmayla yurttaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Vali Köşger, “Tüm olumsuz koşullara rağmen bugün burada ve tüm yurtta oluşan coşku Cumhuriyet’in aziz milletimiz tarafından benimsendiğini, 97 yıllık getirilerinin hayat tarzı olarak içselleştirildiğini ifade etmekte, Cumhuriyet’imizi ve Cumhuriyet’imizin oluşturduğu ortamı koruma ve sonsuza kadar yaşatma kararlılığını göstermektedir’ dedi.

Pademi kısıtlamaları nedeniyle tören Atatürk Anıtı önünde bu konuşmayla sona erdi.

Yelkenliler İzmir'i selamladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Cumhuriyet'in 97. yılı dolayısıyla kutlama turu organize etti.
Sekiz yelkenli tekne Körfez’den İzmirlileri selamladı. İzmir Marina’dan Bostanlı’ya kadar Körfez’de tur atan Türk bayraklı ve yelkenlerinde Atatürk’ün fotoğrafları bulunan tekneler Cumhuriyet coşkusunu denize taşıdı.
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları