loading
close
SON DAKİKALAR

Davutoğlu: Neymiş, emperyalistlere karşı Hazine Bakanı'nı koruyacakmışız, bizim görevimiz bakanı değil Türk Lirasını korumak

Davutoğlu: Neymiş, emperyalistlere karşı Hazine Bakanı'nı koruyacakmışız, bizim görevimiz bakanı değil Türk Lirasını korumak
Tarih: 08.08.2020 - 18:26
Kategori: Siyaset

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Alanya ilçe 1'inci Olağan Kongresi'ne katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Maalesef Türk lirası düşmekte olduğu zirvelerden bir kademe daha aşağıya düştü. Ben Mayıs 2016'da Başbakanlığı devrettiğim zaman dolar 2.85'ti. Şimdi 7.30'da tutmaya çalışıyorlar. 4 yılda Türk lirası yüzde 155 değer kaybetti. Seçilmiş son Başbakanı yerinden etmek için ayak oyunları çevirenlerin bu yüzde 155'lik değer kaybı nereden geldi diye hesap vermesi lazım" dedi.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ne ilişkin olarak da "Bize takdim ederken dediler ki 'Türk ekonomisi uçacak, etkin kararlar alacağız, Merkez Bankası kontrolümüze geçecek.' Ne oldu? 2018'ten bu yana 2 yılda Türk parası yüzde 60 değer kaybetti. Allah aşkına, Türk lirasına dünya piyasasının aksine bu değeri kaybettirenlerin Türkiye'ye yeniden itibar kazandırmaları mümkün mü? Türk lirasını bugün bu seviyeye düşürenler milli ekonomiden bahsedemezler, millete karşı bir ihanet içindedirler. Önce onlar hesap versin" diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için sosyal medyada başlatılan destek kampanyasını hatırlatan Ahmet Davutoğlu, "Neymiş, emperyalistlere karşı Hazine ve Maliye Bakanı'nı koruyacakmışız. Bizim görevimiz bir bakanı korumak değil, sizin ve bizim görevimiz Türk lirasını korumak" ifadelerini kullandı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları