loading
close
SON DAKİKALAR

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan; İstanbul seçimlerine kendi adaylarımızla girmeye karar verdik!

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan; İstanbul seçimlerine kendi adaylarımızla girmeye karar verdik!
Tarih: 04.02.2024 - 16:32
Kategori: Siyaset

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) Sözcüsü Ayşegül Doğan, 31 Mart Yerel Seçimlerinde partisinin batı illerine yönelik stratejisine ilişkin partisinin Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenledi.

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, şunları söyledi: Kazanmak için seçimlere kendi adaylarımızla gireceğiz!

Kararlarımızda halkımızın önerileri ve eleştirileri belirleyici oldu 

Merhabalar hepiniz hoş geldiniz, sevgili arkadaşlar, değerli halklarımız, ekranları başlarında bizi izleyen herkesi DEM Parti adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tartışmalar, değerlendirmeler, yorumlar derken artık yerel seçim sahası iyiden iyiye ısınıyor. Saha bizim için partimiz için her zaman sıcak. Çünkü gözümüz, kulağımız hep alanda. Kendi de alanlarda ve meydanlarda olan bir parti için, kulağı da açık olan bir parti için sahalar hep sıcak. 

Dün toplanan Merkez Yürütme Kurulu'muzun bazı kararlarını paylaşacağım bugün sizinle. Biliyorsunuz periyodik bir biçimde yol katettikçe sizlerle yeni bilgileri olduğu gibi paylaşıyoruz. İşte bugün de o günlerden biri. Bunu paylaşmaya geçmeden önce bir hatırlatma yapmak isterim. Başlangıç noktasına dönmek ve sizi de götürmek isterim. Saatler süren bir MYK tartışmasında çıkan bazı kararları paylaşacağım sizinle. Başlangıç noktamız neydi? Parti olarak aldığımız bütün kararlarda Balıkesir’den Van’a, Ankara’dan Diyarbakır’a onlarca il ve ilçede yaptığımız halk toplantıları ve halk buluşmalarında dile gelen talepler öneriler ve eleştiriler belirleyici oldu. 

İstanbul seçimlerine kendi adaylarımızla girmeye karar verdik 

Öncelikle bunu hatırlatmak isterim. 4 Aralık günü yine burada yaptığımız bir basın toplantısında MYK'dan çıkan bir eğilimi paylaşmıştık sizlerle. O günkü eğilim neydi? Türkiye'nin her yerinde kendi adaylarımızla girme eğilimimizi paylaşmıştık 4 Aralık günü. Bunun için hazırlandığımızı ve kazanacağımızı söylemiştik. Ardından seçim komisyonumuzun ve ilgili kurullarımızın yaptığı bütün tartışmalardan çıkan kararları sizlerle paylaştık. Şimdi artık İstanbul için DEM geldi. En merak edilen yerle başlamak istiyorum. Aylardır partimizin gündeminde güçlü bir seçenek olarak duran, en güçlü seçenek olarak duran hatta kaybettirmek ya da kazandırmak için değil Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi DEM Parti olarak kazanmak için İstanbul seçimlerine kendi adaylarımızla girmeye karar verdik. Bugün aslında bu kararı sizlerle paylaşmak için burada toplandık. İlgili kurullarımız aday belirleme çalışmalarına başladı. Yakın zamanda 9 Şubat’a kadar hem İstanbul adaylarımızı hem de diğer kentlerde aday göstereceğimiz yerleri ve adayların isimlerini de sizlerle paylaşacağız. Diyoruz ki; İstanbul için şimdi DEM zamanı, artık vakit geldi. Türkiye için DEM zamanı. DEM zamanı derken bizim için eşitlik, özgürlük, adalet ve barış vurguları içeren bir zamandan bahsediyoruz. O yüzden bu kararımızı hiç bekletmeden MYK’dan çıktığı andan saatler süren tartışmalardan sonra sizlerle paylaşmak istedik.

Me biryar da ku em li Stenbolê bi namzedên xwe têkevin hilbijartinê

Çapemeniya rêzdar, em dizanin çavên we, guhên we bi rojan e hetta bi mehan e li vê biryarê ye. Ez ê bi biryara Stenbolê re dest pê bikim. Ji ber ku em dizanin herî zêde helwesta me ya Stenbolê tê meraqkirin. Me di encama xebateke berfireh de biryara Stenbolê da. Nîqaşa giring me derbas kir. Me bi hev du re, bi gelan re derbas kir. Em li qadan, li kolanan, li taxan, bi hevdu re axivîn. Bi xwesteka we me nexşerêyek derxist holê. Û ji pêşiya vê bi du mehan jî me gotibû em dixwazin nêzîkatiyeke welê ji Lijneya me ya Bilind derkeve ku em li hemû deverên Tirkiyeyê bi namzedên xwe re têkevin vê pêşbirka hilbijartina xwecihî. îro ew dem ji bo Stenbolê jî hat. Me biryar da ku em li Stenbolê bi namzedên xwe têkevin hilbijartinê. Xebatên me didomin. Li deverên dîtir jî em ê bi namzedên xwe bikevin hilbijartinê. Çiqas encam bê stendin em ê van encaman bi raya giştî re parve bikin. Heta 9’ê vê mehê jî em ê namzedên xwe yên Stenbolê û deverên dîtir em ê bi we re parve bikin.   

Soru: İstanbul’da aday göstermeniz kadar merak edilen bir konu da kimi aday göstereceğiniz. DEM Parti 31 Mart Seçimlerine İstanbul’da Başak Demirtaş ile mi girecek?

9 Şubat’a kadar İstanbul dahil olmak üzere aday göstereceğimiz diğer kentlerdeki adaylarımızın isimlerini kamuoyuyla paylaşacağız. Tabi ki sevgili Başak Demirtaş da aday havuzumuzda, birbirinden değerli isimler var havuzumuzda. Bütün bunları 9 Şubat'a kadar belirlemiş olacağız. Kamuoyuna yansıyan pek çok ismin havuzumuzda olduğunun, değerlendirildiğinin ve istişareler yapıldığının bilinmesini isterim. 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları