loading
close
SON DAKİKALAR

Demirsoy'dan miting gibi adaylık açıklaması

Demirsoy'dan miting gibi adaylık açıklaması
Tarih: 29.07.2013 - 12:58
Kategori: Yerel

Yüksel Demirsoy, bugün sabah saatlerinde ilçe binasında yaptığı toplantıyla CHP den Gaziemir Belediye Başkanlığı görevine talip olduğunu açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir İlçe Başkanlığı görevini 4 dönem yürüten ve mevcut Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a seçim kazandırdığı bilinen ancak daha sonra yolları ayrılan, Yüksel Demirsoy, bugün sabah saatlerinde ilçe binasında yaptığı toplantıyla CHP'den Gaziemir Belediye Başkanlığı görevine talip olduğunu açıkladı.

‘Mutlu insanların yaşadığı aydınlık Gaziemir’i beraber yaratalım’ diyerek sözlerine başlayan Demirsoy, ''Gaziemir’de kan değişikliğine ihtiyaç var bu yüzden buradayım, bu yüzden adayım'' dedi. 

Demirsoy’un basın açıklamasına İl Başkan yardımcıları Altan İnanç, Savaş Akıncı, Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, Büyük şehir ve ilçe belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.Yoğun kalabalıktan ilçe binasına yürümekte zorlanan Demirsoy'a partili gençler bir nevi korumalık yaparak yol açabildiler.

Yoğun ilgiden mutlu olduğu gözlenen Demirsoy sözlerini şöyle sürdürdü:

''Emekten yana olan vefalı yol arkadaşlarımı bir arada görmenin onurunu, mutluluğunu yaşıyorum. Ayrıca iş kaygısıyla katılamayan kardeşlerime de yürekten teşekkür ediyor, kalplerinin bizimle olduğunu biliyorum. Herkes şunu çok iyi bilsin ki sevgiye zincir, kelepçe vurulamaz. 15 yıl hizmet verdiğim 8 yıl ilçe başkanlığı yaptığım Gaziemir Örgütü’nün sevgili emekçilerinin yanı sıra Gaziemir kamuoyunun beklentileri, talepleri ve ısrarları sonucunda Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatımı yapıyorum. Esnafıyla, işçisiyle, memuruyla, emeklisiyle, kadını, genci, yaşlısı ve çocuğuyla el ele, gönül gönüle, çağdaş dünya kenti, aydınlık Gaziemir’i birlikte yaratmak için yola çıkıyorum. 2009 Seçimleri öncesi, tüm siyasi çevrelerce kıskanılan Gaziemir Örgütü ve parti emekçilerimiz bilir ki; gece demeden gündüz demeden, farkımızı fark ettirmek için çalıştık, çalıştık, çalıştık. Özlenen zafere bedeller ödeyerek kavuştuk. Kısacası Gaziemir’de tarih yazdık. Gelinen noktada, Tarih yazılan Gaziemir’de tarih olmamak için nöbet değişimi şart oldu.

Yürüyen değil koşan, ulaşılamayan değil yanı başınızda, aranan değil arayan bir belediye başkanı olmak istiyorum. Eş, dost, arkadaş, akraba ilişkileri ile değil, liyakat esasına göre kadrolarımızı oluşturacağız. Örgütümüzün ve Gaziemir halkının güvenini ve sevgisini kazanacağız. Gaziemir’in tüm sorunlarını biliyoruz, projelerimizle birlikte çare olmaya geliyoruz. Disiplin ve çalışkanlık ana ilkemiz olacak. Hesap sormaktan korkmayacağız! Hesap vermeye her zaman hazır olacağız. Uzun yıllardır yaşadığım Gaziemir’de, 8 sene aralıksız CHP Gaziemir İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. Görevim esnasında ve sonrasında sürekli halkla iç içe oldum. Öğrenciden öğretmene, işçiden memura, esnaftan işadamına, emekliden gençlere, kadınlardan çocuklara, gecekondu bölgelerinden kentsel dönüşüm bölgelerine kadar toplumun her kesiminden vatandaşımız ile sürekli ve kopmayan bir iletişim içerisindeyim. Gaziemir’de kazanılan seçim zaferinde büyük emekleri olan ancak kaybettiğimiz belediye meclis üyesi arkadaşlarım Hasan Toyun, Nazif Uysal, Fevzi Çağlı, Mustafa Takmaz, Metin Çağımda, İsmet Sert başta olmak üzere Nedim Aksoy, Sait Elçikoca, Savaş Tekin, Hamit Tabak, Muzaffer Aktuğ ve şuan isimlerini sayamadığım tüm örgüt emekçilerimizi rahmetle anıyorum. Sevgili yol arkadaşlarım, bir olguyu çok net ifade etmek istiyorum. Gaziemir Yüksel Demirsoy’u iyi tanıyor. Ben kendimi Cumhuriyet Halk Partisi Örgütüne ve Gaziemir Halkına emanet ediyorum''
Basın açıklaması sonrası kalabalıkla birlikte yürüyerek Gaziemir Abdullah Arda meydanına giden Yüksel Demirsoy alandaki Atatürk heykeline çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

Vişne Haber Ajansı/Emrullah Fırat

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları