loading
close
SON DAKİKALAR

Devlet Bahçeli, MHP'nin 14. olağan Kurultay'ından Erdoğan'a seslendi; 'Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız'”

Devlet Bahçeli, MHP'nin 14. olağan Kurultay'ından Erdoğan'a seslendi; 'Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız'”
Tarih: 17.03.2024 - 10:12
Kategori: Siyaset

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kurultay günü. 14. Olağan Büyük Kurultay, Ankara Spor Salonunda yapılıyor. Devlet Bahçeli; Yola çıktıklarımız ilerleyen zamanlarda yoldan çıkmış, hafif bir sallantıda yolunu değiştirmiş, çıkarlarının istasyonunda yeni yol arkadaşları bulmuşlardır....

Kurultayda Genel Başkan ile Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu seçilecek. Genel başkanlık seçimine tek aday olarak katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kongreye omuz burkulması sonucu kolu sargılı geldi. Kurultayda bir konuşma yapan Bahçeli, "Bu benim final seçimim." diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Bahçeli, "Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi, bugün 14'üncü Olağan Büyük Kurultayı'nı, "Ülkeye Sevda Ülküye Yemin", "Ülkümüz Ömür Boyu Candan Öte", "Ülke İçin Var Olduk Bir Ülküye Yar Olduk" temalarıyla gerçekleştiriliyor.

MHP'nin büyük kurultayında genel başkan ile 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu seçilecek.Bunun yanı sıra 9 kişinin yer aldığı Merkez Disiplin Kurulu belirlenecek. Ayrıca 25 yedek MYK ve 5 yedek MDK üyesi belli olacak. Kurultayın ardından 15 kişilik Başkanlık Divanı da oluşturulacak.

İlçe kongrelerini 27 Eylül'de, il kongrelerini ise 18 Kasım'da tamamlayan MHP'de genel başkan Devlet Bahçeli, 29 Şubat'ta MYK ve MDK'yı son kez topladı. Bahçeli, bugüne kadarki çalışmalarından dolayı kurmaylarına teşekkür etti.

Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Büyük Kurultayına hamd olsun hazır, kongre öncesi Sn. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ters bir harekete bağlı olarak, omuz burkulması sonucu kolunda bir incinme olmuştur, kendisine geçmiş olsun diyerek, nazarlığımız kabul ediyoruz. Rabbim… pic.twitter.com/toriLYcNaw

— MHP (@MHP_Bilgi) March 17, 2024

DEVLET BAHÇELİ OMZUNU BURKTU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kongreye omuz burkulması sonucu kolu sargılı geldi.

MHP'den yapılan açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Büyük Kurultayına hamd olsun hazır, kongre öncesi Sn. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ters bir harekete bağlı olarak, omuz burkulması sonucu kolunda bir incinme olmuştur, kendisine geçmiş olsun diyerek, nazarlığımız kabul ediyoruz. Rabbim korusun." denildi.

BAHÇELİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SESLENDİ: AYRILAMAZSIN, TÜRK MİLLETİNİ YALNIZ BIRAKAMAZSIN

MHP lideri Devlet Bahçeli, kurultayda bir konuşma gerçekleştirdi. Bahçeli, “Bu benim final seçimim. Yasanın verdiği yetkiyle son seçimim olacak.” açılamasında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah olarak kabul edilmiştir. Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a diyorum; ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın.” diyen MHP lideri, Cumhur İttifakı olarak Erdoğan’ın yanında olduklarını söyledi.

Bahçeli, “Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak size görmek istiyoruz.” ifadesini kullandı.

"TÜRK MİLLETİNİN VİCDANINDA KÖK SALDIK"

MHP liderinin konuşmasından satır başları şöyle:

"Türk milletinin, ahlak ve yürek gücünün timsali olan sizlerle iftihar ediyorum. Türkiyemizin 81 ilini temsilen bu salonda hazır bulunuyorsunuz. Doğusundan batısından, güneyinden kuzeyine tüm güzellikleriyle, tüm renkleriyle Türkiyemiz hamdolsun buradadır. Her anı mazimizin kayıtlarına geçen hayat yolculuğunda tomurcuk kaygısı taşımayan bir ağacın odun olmaktan başka bir seçeneği yoktur. Milliyetçi hareketin 55 yıl önce yola çıkarken mutlak suretle tomurcuk derdi vardı. Yeşillenen yapraklarımız kimi zaman sararıp düştü. Bu yaprakların akıbetini rüzgarlar tayin etti. Bazıları kapıyı sert çekip gittiğinden dönmeye yüzleri kalmadı. Bazıları ıssızlığa mahkum oldu. Kimi zaman da sapı gövdemizden ayrılan baltaların darbesine maruz kaldık. Ancak geldiğimiz bu aşamada tıpkı bir çınar gibi Türk milletinin vicdanında kök salmasını başardık.

"TÜRKİYE’DE MUHALEFET BOZGUNU YAŞAMAKTADIR"

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık mirasını yağmalayan habis güruh, milletimizi mağlup etmek için yanıp tutuşuyor. Bunlar kuyruğa girerek Türk milletinin diriliş azmini kırmanın arayışındalar. Türk demokrasi ve siyaset hayatını kumpaslarla zehirlemenin amacındalar. Türkiye üzerinde kumar oynayan muhalefet partileri, milletimizin mukavemet zırhı olan milli birlik hisarlarını yıkmak için adeta yarışıyorlar. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde hayal kırıklığına uğrayan muhalefet cenahı, birbirini yeyip bitirerek, 31 Mart seçimlerine kara propaganda ile hazırlanıyor. Bu muhalefetin ne söyleyip nasıl göründüğünden daha mühimi görüyorum dediğini idrak edememesidir. Türkiye’de bir muhalefet bozgunu yaşanmaktadır.

"CHP BÖLÜCÜ KORSANLAR TARAFINDAN REHİN ALINMIŞTIR"

Muhalefet iflah olmaz derecede hastadır. Cumhuriyet Halk Partisi, üçüncü dünya ülkelerindeki muhalefet partilerinden çok daha aşağıdadır. Terör örgütü PKK’nın siyasallaşmasını misyon edinen CHP, demlenerek metruk bir tekneyi andıracak şekilde rotasını kaybetmiş, bölücü korsanlar tarafından rehin alınmıştır. Bizi ilgilendiren demlenmiş CHP kanadıyla ülkemize reva görülen haksızlıklar ve güvenlik tehlikelidir. DEM, CHP’yi maalesef dönüştürmekle kalmamış, istikametinden koparmıştır. CHP mayına basmış, siyasi seçenek olmaktan uzaklaşmıştır. Bu partide ayaklar baş, başlar ayaktır.

"TÜRK MİLLETİ 14 GÜN SONRA HESABINI SORACAK"

İstanbul Çekmeköy’de seccade, Ataşehir’de zikirmatik dağıtan, ofislerde utanmadan balya balya para sayan CHP yönetimi ne yapsa beyhudedir zira demlenip PKK’yla kent ittifakı maskesi altında organik bağ kurmasının bedelini 14 gün sonra sandıkta ödeyecektir. Ankara’da PKK ile ittifak yapan vitrin milliyetçilerinin hesabını Türk milleti 14 gün sonra soracaktır. Dünyanın en büyük Türk kentinin onyıllarını çalan bu kenti Ermenilerin sayan büyükşehir belediyesini sıçrama tahtası gören, CHP’yi Saraçhane’den yöneten malum zat için veda vakti gelmiştir. CHP içindeki kaos ve karmaşanın ülkemizin geneline yayılma ihtimali korkunçtur. Partilerini yönetemeyenlerin, birbirlerine hürmet beslemeyenlerin yerel yönetimlerde millete hizmet etmelerini düşünmek abestir.

Türkiye’nin bir Kürt sorunu yoktur, terör sorunu vardır. Türk kökenli kardeşlerimizin sorunlarını konuşmak başka, yapay sorunları konuşmak başkatır. Türk ile Kürt, Alevi ile Sünni arasında uçurumlar oluşturmaya hizmet edenler hainlerin en hainidir. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne hançer saplayanlar Türk’ün de Kürt’ün de, Alevi’nin de Sünni’nin de düşmanıdır.

"AYRILAMAZSIN, TÜRK MİLLETİNİ YALNIZ BIRAKAMAZSIN"

Geçenlerde basından öğrendiğim kadarıyla sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah olarak kabul edilmiştir. Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a diyorum; ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak size görmek istiyoruz."

DEVLET BAHÇELİ'nin TAM KONUŞMA METNİ

14’üncü Olağan Büyük Kurultayımızı 55 yıllık mazimize yakışan bir olgunluk, muhteşem bir katılım, göğüs kabartan bir heyecan, emsalsiz bir sağduyu, hayranlık uyandıran bir vakarla gerçekleştirilmiştir.

Şahsıma Genel Başkanlık görevini bir kez daha emanet ve tevdi etmelerinden dolayı aziz dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Bu mübarek Ramazan ayında Allah’tan niyazım her dava arkadaşımın bahtını ve yolunu açık etmesidir.

İlk günkü azim ve sadakatle bir elimde üç hilalli sancak, diğer elimde albayrak, dilimde dua, yanımda dava arkadaşlarım, arkamda şehitlerimizin hatıraları, gönlümde vatan ve millet sevgisi eşliğinde davamızın ve partimizin yükselişine sonuna kadar hizmet edeceğim.

Ne mutlu bizlere ki, kurultayımız şölen havasında ve imrenilecek demokratik bir ortamda yapılmıştır.

Türk milliyetçilerinin demokrasiye bağlılığı çok güçlü şekilde teyit edilmiştir.

Kurultayımızda kaybeden yoktur, tam tersine kazanan Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir, tüm dava ve gönül insanlarımızdır.

Biriz, diriyiz, kardeşiz, ülküdaşız, hep birlikte Kızılelma’nın izinde, İ’la-yi Kelimetullah davasının peşindeyiz.

Bilinmelidir ki, “Ülke İçin Var Olduk, Bir Ülküye Yar Olduk.”

“Ülkümüz Ömür Boyu, Candan Öte”dir.

Bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisi pek çok ayrılık ve bölünme yaşamıştır.

Yola çıktıklarımız ilerleyen zamanlarda yoldan çıkmış, hafif bir sallantıda yolunu değiştirmiş, çıkarlarının istasyonunda yeni yol arkadaşları bulmuşlardır.

Her seferinde, tıpkı bir anka kuşu gibi partimiz küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir.

Güçten ve gözden düşeceğimizi, zayıflayıp marjinalleşeceğimizi zanneden gafiller sayısız defa sukutu hayale uğramışlardır.

Davasını omuzlamak yerine, davanın omuzlarına basıp kendilerini ve nefislerini yükseltmeye niyetlenen bedhahlar mahcup olmuşlar, başları önünde aramızdan ayrılıp gitmişlerdir.

14’üncü Olağan Büyük Kurultayımız münasebetiyle diyorum ki, davamız ve partimiz insanla kaimdir, ancak o insan ki, fazilet, fehime, feragat ve fedakarlık timsalidir.

Ben diyen, ortak akla, ülkü ve hedef birliğine, tek ses ve tek yürek halinde ilerleyişe özüyle kefil olamayanlar kurumuş yapraktan farksızdır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde hizip yoktur, adamın adamı yoktur, dar kadroculuk yapan yoktur, dedikodu şantiyesi işleten yoktur, fitne tezgahı açan yoktur, nitekim olmasına da asla ama asla göz yumulmayacak, izin verilmeyecektir.

O devirler geride kalmıştır.

Eski çamlar bardak olmuştur.

Gidenler gitmiştir, geride kalan imanlı ve ülkücü yüreklerle, davamızın ahlak ve onurundan, dava arkadaşlığının şan ve şerefinden kesinlikle ödün verilmeyecektir.

Türkiye gibi, Milliyetçi-Ülkücü Hareket de kurşun gibi ağır günlerden geçerek bugünlere gelmiştir.

Türk milliyetçileri, vatanı ve milleti için hiçbir hesap yapmadan canını bile seve seve veren bir ruhun ve inancın temsilcisi olmuşlardır.

Bugün dönüp arkamıza baktığımızda yaşanan acıları, katlanılan zorlukları hatırlamamak mümkün değildir.

Yüce Allah'tan en büyük dileğim, bu ülke ve milletin yürek yaralayan durumlarla bir daha karşı karşıya kalmamasıdır.

Bizler, geçmişte yaşananların her açıdan paha biçilmez birer tecrübe olduğunun farkındayız.

Tarihi bir davanın bugünkü mensupları olarak, emaneti en güzel şekilde koruyup geleceğe taşımak asli vazifemizdir.

Özellikle ifade etmek isterim ki, bu can bu tende durduğu müddetçe, davamızın hisarlarına konmaya çalışan baykuşlara, yarasalara, akbabalara müsaade etmeyeceğim.

Önce ülkem ve milletim demekten asla vazgeçmeyeceğim.

Haklı ve haysiyetli mücadelemizi inançla sürdüreceğim.

Hep birlikte, Türk ve Türkiye sevdamızdan en ufak sapma göstermeyeceğiz.

İlkeli, dürüst, temiz ve pirüpak duruşumuzla milletimizin çarpan kalbi, duyan kulağı, hisseden vicdanı, haykıran nefesi olacağız.

Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliğine yapılan çok sayıda müracaat memnuiyet vericidir ve partimizin gücüne güç katmıştır.

14’üncü Olağan Büyük Kurultayımız, açılış konuşmamda da değindim üzere, yeni yüzyılın ilk kurultayıdır.

Bu nedenle hem şevkimiz hem de sorumluluğumuz elbette büyüktür.

14 gün sonra yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için tüm imkan ve irademizle çalışacağız.

Merkezi yönetimle uyumlu yerel yönetimlerin demokratik tecellisi Türk ve Türkiye Yüzyılının gücüne güç katacaktır.

Türk Devri’nde zillete yer yoktur.

Türk Devri’nde emperyalizme yakasını kaptıran işbirlikçi muhalefet anlayışına fırsat yoktur.

Türk Devri’nde, DEM’lenenlerin esamisi okunmayacaktır.

Türk ve Türkiye Yüzyılının mimarı Cumhur İttifakı’dır.

Türk Devri’nin koçbaşı da büyük Türk milletidir.

Kalbi Türk milleti için atan,

Gönlü aziz şehitlerimizle yanan,

Ve kucaklaşmak için tek bilek olan ülküdaşlarımla övünüyorum.

Türkiye sevdalısı Milliyetçi Hareket Partisi mensupları;

Türklüğün var oluş beyanıdır.

Makus talihli ülkemin aydınlık yüzleri, milletin övünç nişanlarıdır.

Bu nedenle gözler hep üzerimizdedir.

Suskun muyuz, yoksa vakur mu?

Uyuyor muyuz, yoksa uyanık mı?

Tarttıkları budur, sorguladıkları bunlardır.

Geride bıraktığımız yüzyılın başında millî kurtuluş mücadelesi verenler bizim ceddimizdir.

Bugün de ihtiyacımız olan inanç ile yüksek karakterin torunlarında yaşamaya devam ettiğine inanıyorum.

Aynı şuur ve heyecanla tarihî, sosyal, kültürel, potansiyel dinamiklerimizi harekete geçirerek Türkiye’yi ayağa kaldıracağınızdan eminim.

Şayet aziz milletimizi kapı kapı gezerek uyarabilirsek,

Yaklaşan tehdidin anlaşılmasına yardımcı olabilirsek,

Milli ve manevi değerlerimizi çıkış noktası olarak sunabilirsek, çağları aşarak gelen Orhun Anıtı’na nüfuz eden üslupla ifade etmek isterim ki,

“Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe Türk milletinin ilini, töresini kim bozabilir?“

Biliyor ve inanıyorum ki, dava arkadaşlarım;

Tertemiz Türk ailelerinden feyz alarak karanlık içinde bir güneş gibi parlayan meşaledir.

Teslim olmaz ve eğilmez başın temsilcileridir.

Yabancılaşmaya karşı milli duruşun, başkalaşmaya karşı öze dönüşün abideleridir.

Kimlik ve kişilik bunalımının tırmandığı günümüzde Türk ve İslam değerlerinin alemdarlarıdır.

Küresel güçlerin biçtiği kefeni bir kez daha yırtarak, yazılan senaryoları aşacak, engelleri yıkacak cesur bozkurtlardır.

Ancak bu kutlu yolculuk ve sonunda ulaşılacak başarı mukadder bir son ve kendiliğinden gelecek bir hedef değildir.

Yapacağımız daha çok iş vardır.

Çünkü merhum Taşer’in dediği gibi “biz çadırımızı sırtlanların yolu üstünde kurmuşuz.”

Kucakladığım emanetin onuruyla bütün dava arkadaşlarımın gözlerinden öpüyorum.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket var oldukça millette korku olmayacaktır.

Biz büyük bir aileyiz.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz.

Biz Cumhur İttifakı’yız.

Biz büyük Türk milletiyiz.

Bu vesile ile 14’üncü Olağan Büyük Kurultayımıza katılan herkese yürekten teşekkür ediyorum.

Bütün misafirlerimize,

İradenin gerçek sahibi aziz dava arkadaşlarıma,

Fedakârca çalışan medya mensuplarımıza,

Kurultayın düzenlenmesinde emeği geçen herkese, gösterdikleri ilgiden, verdikleri katkı ve destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi sevdalılarına daha nice büyük kurultayları aynı heyecan ve coşkuyla gerçekleştirmelerini temenni ediyorum.

Kurultay sonuçların kutlu davamıza, partimize, demokrasimize, milletimize hayırlar getirmesini diliyor; Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu’na seçilen arkadaşlarımı kutluyor, Ramazan ayımız mübarek olsun diyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle her kardeşimi Cenab-ı Allah’a emanet ediyor, saygılarımla selamlıyorum.

“Ülke İçin Var Olduk, Bir Ülküye Yar Olduk.”

“Ülkümüz Ömür Boyu, Candan Öte”dir.

Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun.

Ne Mutlu Türküm diyene.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com-Ajanslar

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları