loading
close
Dolar: TL
Euro: TL
Sterlin: TL
SON DAKİKALAR

Devlet Bahçeli'den İmamoğlu davası açıklaması; Operasyonun hedefi CHP Genel Başkanı'dır!

Devlet Bahçeli'den İmamoğlu davası açıklaması; Operasyonun hedefi CHP Genel Başkanı'dır!
Tarih: 16.12.2022 - 00:31
Kategori: Siyaset

Bahçeli, mahkeme kararının ardından İBB Başkanı İmamoğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Saraçhane buluşmanın "operasyon" olarak nitelendirdi; asıl hedefin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ileri sürdü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verilmesine ilişkin açıklama yaptı. İstinaf yolunun açık olduğunu hatırlatan Bahçeli, “Karar siyasi ortamı sadece hareketlendirmekle kalmamış, abuk sabuk pek çok tartışmayı da körüklemiş, böylelikle fırsatçılara gün doğmuştur" dedi.  Bahçeli,  mahkeme kararının ardından İBB Başkanı İmamoğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Saraçhane buluşmanın "operasyon" olarak nitelendirdi; asıl hedefin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ileri sürdü.

Bahçeli Twitter’daki paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında dün vermiş olduğu karar siyasi ortamı sadece hareketlendirmekle kalmamış, abuk sabuk pek çok tartışmayı da körüklemiş, böylelikle fırsatçılara gün doğmuştur.

"Darbe iddialarından bahsetmek sahtekârlıktır"

Malum olduğu üzere, ilk derece mahkemenin açıkladığı karar kesin olmayıp İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi nezdinde istinaf yolu açıktır. Bu somut gerçek ortadayken bir kaşık suda fırtına koparmak, adeta felaket naraları atmak, darbe iddialarından bahsetmek sahtekârlıktır.

"Beğenilmese de yargı kararına herkesin saygı duyması mecburiyettir"

Türkiye’de hukukun üstünlüğü hakim, adaletin evrensel ilkeleri havidir. Hiç kimse mahkeme önünde ayrıcalık ve imtiyaz sahibi değildir. Bir mahkeme kararını tasvip etmemek başka, hakaret etmek başkadır. Beğenilmese de yargı kararına herkesin saygı duyması mecburiyettir.

"İmamoğlu, dokunulamaz ayrıcalıklı bir şahıs değil"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı dokunulamaz, ulaşılamaz ve ayrıcalıklı bir şahıs değildir. Hakkında tesis edilen ve kesinleşmemiş bir mahkeme hükmünü fütursuzca siyasileştirip toplumsal alanda yığınak haline dönüştürmek adalet ve hukuk ilkelerine vahim bir saldırıdır.

Her şeyden evvel 14 Aralık 2022 tarihinde İmamoğlu’yla ilgili davanın görüleceği herkesçe bilinmektedir. Bu durum şapkadan çıkmış bir tavşan değildir. Mahkeme kararının hitamında, senaryosu önceden yazılmış filmin Saraçhane’de gösterime sokulması da kategorik bir operasyondur.

"Operasyonun hedefi CHP Genel Başkanı'dır''

Nitekim operasyonun hedefi CHP Genel Başkanı'dır. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına soğuk ve şaşı bakanların Saraçhane tantanasına can havliyle sarılması, İP Başkanı’yla İmamoğlu’nun sevinç içinde kucaklaşmaları, bu şarkı burada bitmeyecek nakaratları tam bir düzenbazlıktır.

Kılıçdaroğlu’nun Almanya’da bulunduğu esnada kural dışı hamlelerle devre dışına alınma çabaları gözden kaçmayan kurnazlık ve kumpastır. Altılı Masa/da Kılıçdaroğlu’na yönelik birikmiş ve bilenmiş itirazlar Saraçhane’de İmamoğlu ve İp Başkanı vasıtasıyla sahneye çıkmıştır.

Bu yıl içinde sekiz defa toplanmalarına rağmen Cumhurbaşkanı adayı belirleyemeyen 6+1 formatlı masa artık geri dönülemez ve ertelenemez bir karar aşamasına gelmiştir. Dün akşamdan buyana yargıyı suçlamak, hükümeti töhmet altında bırakmak ise haksızlıktır ve yanlıştır.

"Altılı Masa Cumhurbaşkanı adayının bugün açıklamalı"

Saraçhane’de toplanan veya Altılı Masa'ya gönül veren insanlarımızın beklentisi Cumhurbaşkanı adayının bugün ilan edilmesidir. Sekiz toplantıda sonuç alamayan partilerin, fiilen erkene alınmış dokuzuncu toplantıda adaylarını açıklamaları acil ve demokratik bir ihtiyaçtır."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları