loading
close
SON DAKİKALAR

Dışişleri'nden Mısır'ın Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarıyla ilgili açıklamasına tepki

Dışişleri'nden Mısır'ın Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarıyla ilgili açıklamasına tepki
Tarih: 04.07.2020 - 10:29
Kategori: Gündem

Dışişleri Bakanlığı'ndan "Mısır Arap Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın, Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarımızı kınamasını ve ülkemizi bölgede istikrarsızlık kaynağı olarak itham etmesini reddediyoruz" açıklaması yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı, Mısır'ın Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarını kınamasına tepki gösterdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Darbeyle işbaşına gelen ve kendileri gibi darbeci Hafter’e destek olmak için Libya’ya müdahale tehdidinde bulunanların teröre karşı operasyonlarımızı kınaması trajikomiktir" denildi.

Bakanlığın açıklaması şöyle:
Mısır Arap Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının bugün yaptığı açıklamada, Irak’ın kuzeyinde yuvalanan ve ülkemizin yanısıra Irak vatandaşlarına da on yıllardır zulmeden terör örgütü PKK’ya yönelik yürütmekte olduğumuz Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan Operasyonlarımızı kınamasını ve ülkemizi bölgede istikrarsızlık kaynağı olarak itham etmesini reddediyoruz.

Darbeyle işbaşına gelen ve kendileri gibi darbeci Hafter’e destek olmak için Libya’ya müdahale tehdidinde bulunanların teröre karşı operasyonlarımızı kınaması trajikomiktir.

Bu tarz sorumsuz açıklamalar, iddia edildiği üzere her daim yanında olduğumuz kardeş Irak halkına değil, eli kanlı PKK terör örgütünün gündemine hizmet eden girişimlerdir.

Unutulmamalıdır ki, terör örgütü PKK, Irak’ın da istikrarını, güvenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit etmektedir.

Türkiye olarak, PKK ve destekçileri tarafından hakları gasp edilen Irak halkının yanında durmaya ve terörizmle kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları