loading
close
SON DAKİKALAR

Ekrem İmamoğlu ve Dilek İmamoğlu'ndan kadına yönelik şiddete karşı ortak mesaj

Ekrem İmamoğlu ve Dilek İmamoğlu'ndan kadına yönelik şiddete karşı ortak mesaj
Tarih: 25.11.2020 - 13:00
Kategori: Gündem

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"nde bir videoyla mesaj paylaştılar.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu kadına yönelik şiddete karşı ortak bir video mesaj paylaştı.

Dilek İmamoğlu'nun "İnsan haklarına karşı en ağır saldırılardan biri olan kadına şiddetin önüne birlikte geçelim. Sadece bir gün değil, her an şiddet mağduru kadınlarımızın yanındayız ve mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz" notuyla paylaştığı videoda Dilek İmamoğlu, "Bir toplumda kadın mutluysa  herkes mutlu olur. Çünkü kadın ailenin de tolumun da mimarıdır. Kadına yönelik şiddet insan haklarına en ağır saldırılardan biridir" dedi. Dilek İmamoğlu, "Kadınların şiddet gören kadınlarla dayanışmalanın yanı sıra şiddete karşı olan herkesle işbirliği yapmaları bu mücadelede çok önemli. Evde, işyerinde, sokakta her yerde güvenle yaşamak ve geleceğe umutla bakmak için biz kadınlar erkeklerle omuz omuza mücadele etmeliyiz. Mücadelemiz ve geleceğimiz ortak. Biz sadece bugün değil her gün şiddetin karşısında ve birlikteyiz. Çünkü biz birlikte güçlüyüz" ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mesajı ise şöyle:
"İBB'de kadın istihdamına önem vermemizin, İstanbul'un her mahallesinde kreş ve mahalle evi yapmak istememizin asıl sebebi toplumu bu virüsten tümüyle kurtarmaktır. Şiddetle mücadelemizde kadın örgütleriyle beraber çalışıyoruz. Açtığımız kadın sığınma evleri ve danışma hatlarıyla her an şiddete uğrayan kadınların yanındayız. Kadın erkek yaşamın her alanında sırt sırta verir mücadele ederse yenemeyecekleri zorluk kalmaz. Kadına şiddete karşı yine birlikte mücadele ederek yok edeceğiz. Çünkü kesinlikle geleceğimiz ortak."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları