loading
close
SON DAKİKALAR

Enerjisa'dan usulsüz fatura kesimi!

Enerjisa'dan usulsüz fatura kesimi!
Tarih: 17.05.2020 - 17:11
Kategori: Ekonomi

EPDK, 40-45 günlük tüketim bedeli üzerinden düzenlenen doğalgaz faturalarını gerekçe göstererek İGDAŞ hakkında soruşturma başlatılırken, Enerjisa'nın da benzer sürelerde elektrik faturası kestiği ortaya çıktı.

Sürekli olarak dağıtım şirketlerinin çıkarını savunan, son yıllarda yaptığı büyük zamlarla eleştiri konusu olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), yurttaşların yüksek fatura bedellerine yıllardır sessiz kalırken, geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir soruşturma başlatmıştı.

Halkın çıkarını savunuyor gibi görünerek İGDAŞ'ın 40-45 günlük fatura kesmesini soruşturma konusu yapan EPDK, faturaların iptal edileceğini, 30 günlük olarak yeniden kesileceğini duyurmuştu.

soL'da yer alan habere göre; Oysa faturaların yüksek gelmesinin en büyük nedeni faturanın kesim süresi değil, EPDK'nın şirketlerin talepleriyle yaptığı yüksek zamlar ve her yıl artan vergiler. Bu konuda yurttaşların gönderdiği binlerce dilekçeye sessiz kalan EPDK, tepki çekmeye devam ediyor.

İGDAŞ'la aynı faturaları Enerjisa da kesiyor
İGDAŞ'ın salgını gerekçe göstererek 40-45 günlük fatura kesmesini soruşturma konusu yapan EPDK'nın benzer sürede fatura kesen Enerjisa için bir adım atıp atmayacağı merak konusu.

EPDK Başkanı, İGDAŞ'ın fatura sürelerinin usulsüz olduğunu söylemiş, halkın faturaları ödemeyebileceğini dile getirmişti.

Enerjisa Ankara'da birçok haneye 40 gün üzeri fatura keserken, o faturalardan biri şöyle:

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları