loading
close
SON DAKİKALAR

Engin Altay'dan Bakan Soylu'ya: Hamburger, 3 dolar olsun, siz kaç dolar aldınız da bu pastayı kestin?

Engin Altay'dan Bakan Soylu'ya: Hamburger, 3 dolar olsun, siz kaç dolar aldınız da bu pastayı kestin?
Tarih: 11.12.2022 - 01:27
Kategori: Siyaset

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, kürsüde yaptığı konuşmada Soylu'nun"Namuslu bir hikayen varsa seni hiç kimse satın alamaz, eğer namuslu hikayen yoksa bir hamburgere satılırsın" sözlerine yanıt verdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) 51. milli günü etkinliğinde BAE'nin Ankara Büyükelçisi Saeed Thani Hareb Al Dhaheri ile pasta kestiği fotoğrafı Meclis kürsüsünden göstererek "Namuslu biriyken... Hamburgere satılırsın, hamburger olsun da 3 dolar olsun, sen 15 Temmuz'un finansörü, sponsoru dediğin şerefsiz diye manşet attırdığın emirlikle hangi namuslu hikaye için bu pastayı kestin, kaç dolar aldınız da bu pastayı kestin" dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda, bugün İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçeleri görüşüldü. Bakan Soylu'nun sunumundan sonra Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'a söz verdi.

"Kaç dolar aldınız da bu pastayı kestin?"

Altay, kürsüde yaptığı konuşmada Soylu'nun"Namuslu bir hikayen varsa seni hiç kimse satın alamaz, eğer namuslu hikayen yoksa bir hamburgere satılırsın" sözlerine yanıt olarak şunları söyledi:

"Namuslu biriyken... Hamburgere satılırsın, hamburger olsun da 3 dolar olsun, sen 15 Temmuz'un finansörü, sponsoru dediğin şerefsiz diye manşet attırdığın emirlikle hangi namuslu hikaye için bu pastayı kestin, kaç dolar aldınız da bu pastayı kestin? Ben bir tek 15 Temmuz şehidimizin kanını 5 milyar, 15 milyar değil, 1 trilyon dolara"değişirsem namerdim. Değişsen de namerttir."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları