loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan'ın silmek istediği fotoğraflar

Erdoğan'ın silmek istediği fotoğraflar
Tarih: 01.01.2015 - 12:00
Kategori: Özel Haberler

2014'ün en çok okunan haberi: Erdoğan'ın silmek istediği fotoğraflar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugüne kadar iktidar yolunda birçok dostuyla ters düştü. Erdoğan çok sayıda gündem belirleyen unutulmayacak olayın kahramanı oldu. İşte Erdoğan'ın internet ortamından çoğunu sildirdiği, görmek istemediği fotoğraflar.

2004 yılında Amerikan Yahudi Kongresi tarafından takdim edilen Cesaret Ödülünün fotoğrafı, Erdoğan'ın sildirmek istediği resimlerin başında geliyor.Fetullah Gülen'in şahitlik yaptığı törende daha sonra AKP'den milletvekili yaptığı Hakan Şükür'ün nikahını kıymıştı. Şimdi ikisine de düşman.Erdoğan başa geçmesinde ve 12 yıllık iktidarında yediği içtiği ayrı gitmediği ve Türkiye'den ABD'ye övgüler yağdırdığı Fethullah Gülen'i en büyük düşman ilan etti.


Daha önce yere göğe sığdıramadığı Fethullah Gülen'i devlet içinde Paralel Devlet olmakla suçlayan Erdoğan, Fethullah Gülen ile olan geçmişini çok kısa bir zaman içerisinde unuttu.

Erdoğan'ın silmek istediği fotoğraflar

Tayyip Erdoğan'ın en çok eleştirildiği bir diğer dostu olan Esad'ı yine kısa zamanda düşman ilan etmesiydi. Aziz Yıldırım da, ileri ki zamanda görüşmediği, yerinden etmek için uğraştığı isimlerden biri oldu."Kardeş Esad", yıllar sonra "Esed" oldu.Erdoğan daha önce Suriye ile yaşanan düşmanlıkların geride bırakıldığını söylemiş Gaziantep'te yaptığı konuşmada Kardeşim dediği Esad'a övgüler yağdırmıştı.

Erdoğan'ın silmek istediği fotoğraflar

Erdoğan, Esad ile fotoğraf çektiren muhalefeti yerden yere vuruyordu. Ancak, Esad'ın Türkiye ziyaretinde çektirdiği fotoğraflar ilerleyen zamanlarda Erdoğan'ın başını ağrıtacak cinstendi.Erdoğan Suriye siyasetinin değişmesinin ardından bir dostuna daha düşman olmuş, Esad'ı katil ilan etmişti. O zamana kadar yakın dostum dediği Esad bu kez en azılı düşman oluvermişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2003 Tarihinde Bayrampaşa Şehir Parkı’nda bindiği atın huysuzlanması sonucu yere düştü.


Erdoğan, açılışını yapmak üzere geldiği Bayrampaşa Şehir Parkı’nda ata binmek istedi. Atların bulunduğu bölüme gelen Erdoğan, burada seyisi tarafından eyerlenen ata binmeye çalıştı.

Erdoğan, ilk iki denemenin ardından üçüncüsünde ata binerken, seyisin elinden kurtulan at bir anda huysuzlandı. Bir süre atın üzerinde kalmak için çaba sarf eden Erdoğan, bunu başaramayınca kum zemine düştü.Erdoğan'ın attan düştüğü an çekilen bu görüntüler çok konuşulmuştu.Erdoğan'ın tartışılan bir fotoğrafı da BM tarafından terör listesine alınan El Kaide ile bağlantılı olduğu iddia edilen Hikmetyar'ın önünde diz çöken fotoğrafıydı. Erdoğan'ın bu fotoğrafları internette paylaşım rekoru kırmış ancak aynı Hikmetyar Erdoğan'ın imzası ile terörist listesine dahil edilmişti.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, 2010 yılında "Kaddafi İnsan Hakları" Ödülü verildi. Erdoğan, Radison Sas Oteli'nde gerçekleştirilen ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Kaddafi İnsan Hakları Ödülü"nü almaktan büyük memnuniyet duyduğu ifade etti.Ancak erdoğan bu memnuniyetinin sonrasında Kaddafi'yi de düşman ilan etti.NATO'nun Libya'ya müdahalesine bizzat destek verdi. Erdoğan Kaddafi'yi de sırtından vurmakla suçlandı.Erdoğan'ın çiftçiye söylediği "Ananı da al git" sözleri ve fotoğrafı tarihin unutulmazları arasına girdi.Dönemin Yunanistan Başbakanı Karamanlis, Emine Erdoğan'ı öpmesi büyük olay olmuştu. Bu fotoğraf çok yerden sildirildi.Soma'da protestoya uğrayan Erdoğan'ın acı evinde attığı yumruk da unutulmaz kareler arasına girdi.Emine Erdoğan'ın, gençlik günlerinden kalma içkili masa görüntüsü de arasanız da ender bulabileceğiniz kareler arasında.Partiyi birlikte kurduğu isimlerden Abdullatif Şener ile olan fotoğrafı da, bugün ortadan yırtılan karelerarasında.Kendisi üzerinde ve bugünlere gelmesinde büyük emeği olan ve üç yıl önce vefat eden Necmettin Erbakan da, bugün artık hiç anmadığı isimlerden.


Cumhuriyet

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları