loading
close
SON DAKİKALAR

Galatasaray'dan Akit'in yazarına yanıt: Galatasaray Lisesi gururumuzdur

Galatasaray'dan Akit'in yazarına yanıt: Galatasaray Lisesi gururumuzdur
Tarih: 01.08.2020 - 17:15
Kategori: Spor

Galatasaray Spor Kulübü, Akit'in Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu'nun Galatasaray Lisesi hakkında "Bizim inancımızda, örfümüzde olmayan bir sistemle kurulmuş okuldur' sözlerine yanıt verdi.

Yeni Akit'in Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu dün kaleme aldığı yazıda Galatasaray Lisesi hakkında "Bizim inancımızda, örfümüzde olmayan bir sistemle kurulmuş okuldur" demişti. 

Galatasaray'dan Karahasanoğlu'nun sözleri üzerine bir açıklama geldi. Galatasaray'ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 'Galatasaray Lisesi gururumuzdur' denildi.

Galatasaray'ın açıklaması şöyle:
"Galatasaray Lisesi gururumuzdur. Kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen’in, “Türk olayamn takımları yenmek” hedefiyle, Türkiye’nin medar-ı iftiharı olan Galatasaray Spor Kulübü’nün temellerinin atıldığı Galatasaray Lisesi, 1481 yılına kadar uzanan kökleriyle Türk Milleti’nin sahip olduğu en önemli eğitim kurumlarının başında gelmektedir.

Çanakkale’de, Trablusgarp’da, Balkan Harbi’nde, Kafkas Cephesi’nde, Irak’ta, Gazze’de, Sina’da vatan uğruna şehitler veren Galatasaray Lisesi, İstiklal ruhuyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin sarsılmaz değerleriyle yoğrularak bugünlere gelmiştir.

Bu vatan için canını hiçe sayarak cephelere koşan, mezun vermeden şehitler veren Galatasaray Lisesi “Fikri hür, vicdanı hür” nesiller yetiştirerek, Cumhuriyetimizin üzerine bina edildiği tüm değerleri benimseyen ve her zaman yer yerde savunan bir kurum olmuştur.

Türkiye’de sayısız değerli insanı tedrisatından geçiren bir ilim irfan yuvası olan Galatasaray Lisesi’ne dil uzatanların asıl amaçları ortadadır. Bu cüreti gösterenler şunu bilmelidir ki; tüm kurumlarıyla vücut olan Galatasaray, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin temel değer ve ilkelerinin yılmaz bekçisi olmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları